Hero image

Imagine Dragons (US) + Karin Ann + Mother Mother

5. 6. 22Letiště Letňany, Praha
Facebook event

16:00 otevíráme 17:55 Karin Ann • 18:45 Mother Mother • 20:15 Imagine Dragons

Album Mercury – Act 1 vyšlo začátkem letošního září, předznamenala jej už dvojice singlů Cutthroat a Follow You. První zmiňovaná, punkem inspirovaná skladba pojednává o uzemnění vnitřního kritika, který přebývá v každém z nás a nabourává naše sebevědomí. Follow You je doposud nejosobnější skladba, kterou mají Imagine Dragons v repertoáru. Napsal ji přímo zpěvák Dan Reynolds poté, co se dal po několika měsících odloučení znovu dohromady se svou ženou. V klipu k písní hrají herci Kaitlin Olson a Rob McElhenney. Album vzniklo ve spolupráci s věhlasným producentem Rickem Rubinem, který se v minulosti podílel na nahrávkách Linkin Park nebo Red Hot Chili Peppers.

Imagine Dragons jsou jednou z nejprodávanějších rockových kapel 21. století. Dohromady prodali přes 100 milionů alb a třeba na streamovací službě Spotify jsou třináctým nejsledovanějším umělcem vůbec. Ne náhodou mají na svém kontě tři nejlepší rockové skladby desetiletí podle magazínu Billboard: Believer, Thunder a Radioactive.

Jejich plnohodnotný debut Night Visions z roku 2012 se umístil v žebříčku Billboard 200 na 2. místě a úvodní skladba Radioactive, za kterou Imagine Dragons získali cenu Grammy, se dostala na vrchol žebříčku Billboard’s Hot Rock Songs, skladba bodovala i v České republice mezi vůbec nejhranějšími skladbami v tuzemských rádiích. Následné album Smoke + Mirrors z roku 2015 už debutovalo na 1. místě žebříčku Billboard 200. EVOLVE, které následovalo v roce 2017, si vysloužilo nominaci na Grammy. Album Imagine Dragons představili také v České republice na beznadějně vyprodaném koncertu v O2 areně.

Zjisti více