Hero image

L’Impératrice

9. 12. 24Roxy, Praha
Facebook event

Noci protančené na francouzské disco: svůdní L’Impératrice poprvé v Praze

Elegantní a majestátní, L’Impératrice patří k aktuálně nejúspěšnějším francouzským kapelám. Debutovali před šesti lety a od té doby jenom září. Svůj okouzlující šarm servírují i na novém singlu Me Da Igual – rytmům jejich třpytivých kytar a disco groovu je snadné propadnout a protančit celou noc.

Do Prahy přijedou L’Impératrice poprvé 9. prosince 2024. Vstupenky v ceně 695 korun budou v prodeji od 15. března 2024 na webu fource.cz a v síti GoOut a Ticketmaster. O dva dny dříve k nim bude mít přístup členstvo Fource Friends.

Vintage syntezátory, podmanivá basová linka a konejšivý zpěv Flore Benguigui – recept, který L’Impératrice zajistil vyprodané světové turné i slot na festivalu Coachella. Vesmírný pop pařížské formace přináší potěšení i osobní příběhy skladatelky a zpěvačky Flore. „Během let v kapele jsem postupně získala sebevědomí psát texty o svých pocitech,” řekla magazínu NME s tím, že se kapela nebojí čelit patriarchální zastydlosti – a činí tak pomocí mimořádně zábavného funku.

První singl z chystaného třetího alba nese jednoduchý název Me Da Igual (Je mi to jedno). Inspirací kapele bylo francouzské disco, na které sami L’Impératrice protančili své dospívání. A zatímco minulá deska byla ovlivněna smutkem ze zavřených klubů a pandemických izolací, na chystané novince slibují pouze svůdný pop a taneční euforii.

Zjisti více