Hero image

Loreen

27. 2. 25Roxy, Praha
Facebook event

Dvojnásobná vítězka Eurovize Loreen v Praze ukáže, jak zažít na tanečním parketu osvícení

Její song Euphoria stále vládne parketům na celém světě, podobně jako sama švédská zpěvačka Loreen ovládla jako jediná žena v historii hned dvakrát Eurovision Song Contest. Je to jen rok, co se tak stalo díky songu Tattoo podruhé. Teď její mimořádný hlas, který dokáže v jednu chvíli burcovat, aby nás o chvíli později rozplakal, zazní i v Praze.

V klubu Roxy se Loreen představí 27. února 2025. Vstupenky (890 korun) budou v prodeji od pátku 10. května na webu fource.cz a portálech GoOut a Ticketmaster.

Že ji baví hudba, která je schopná navodit pocity transu, přiznávala od začátku: „Inspirují mě Björk, některé věci od Enyi a hlavně Lisa Gerrard.“ Narodila se ve Stockholmu marockým imigrantům a o svém pěveckém talentu dala poprvé vědět, když se ve dvaceti zúčastnila talentové soutěže Idol (a skončila čtvrtá). Pak několik let působila ve švédské televizi – ať už před kamerou anebo v roli produkční. Od své výhry v Eurovizi 2012 už záři reflektorů nikdy neopustila, v rodném Švédsku ji znají doslova všichni.

Aktuálně spolupracuje se jmény jako Billen Ted (Raye, Zara Larsson, Armin van Buuren) a Zhone (Troye Sivan, Paris Hilton, Kim Petras), nikdy ale neopomene zmínit, jak důležité jsou pro ni marocké kořeny. Poté, co se v roce 2017 vyoutovala jako bisexuálka, je pravidelnou součástí hudebních lineupů pride eventů po celé Evropě. „Chci prostě najít lásku,“ říká, když se někdo ptá na její sexualitu. Vnitřní vášeň její hudby se ale neomezuje na jakékoliv hranice a potvrzuje, že i pozlátko Eurovize dokáže odrážet opravdu emocionální příběhy.

Zjisti více