Hero image

Shawn Mendes (US)

22. 6. 23O2 arena, Praha
Facebook event

AKTUÁLNÍ INFORMACE: ZRUŠENO

„Je mi líto, že musím zrušit všechny koncerty v Severní Americe, Británii i Evropě,“ píše svým fanouškům Shawn Mendes a nás mrzí, že i vás musíme informovat o zrušení už jednou odloženého pražského koncertu. „Po konzultacích se skvělým týmem lékařů se ukázalo, že si musím dopřát čas pro sebe, získat pevnou půdu pod nohama – a pak se vrátit silnější. Mám vás všechny rád a hrozně moc děkuju za vaši podporu.“  

Majitelé vstupenek budou nejpozději do 30 dnů automaticky refundováni, v případě, že jste si lístek koupili v kamenné prodejně, je nutné se obrátit přímo na místo nákupu.

Globální hvězda Shawn Mendes má na svém kontě prestižní kanadskou Juno Award i dvě nominace na Grammy. Světu se poprvé představil v patnácti letech, kdy začal nahrávat své skladby na internet. Už jeho první singl Life of the Party se vyšvihl do horních pater americké hitparády a Shawn se stal historicky nejmladším hudebníkem, jehož skladba bodovala takto vysoko. Na úspěch navázal i jeho debut Handwritten, který zdolal vrchol albového žebříčku, stejně tak všechna tři nadcházející alba. To poslední, Wonder, vydal v roce 2020, právě s ním v rámci Wonder The World Tour přijede poprvé do Prahy.

Shawn Peter Raul Mendes se narodil ve městě Pickering v Ontariu, už odmala chodil na herecké kurzy i do sboru, na kytaru začal hrát ve svých čtrnácti. Ve stejné době také začal sdílet své první písně online. Jeho verze skladby od A Great Big Word Say Something získala v roce 2014 cenu za nejlepší cover roku, do měsíce pak Mendes podepsal smlouvu s vydavatelstvím Island Records.

Jeho první hit Life of the Party rádia ještě ignorovala, díky obrovské fanouškovské základně online se skladba přesto vyhoupla na 24. příčku americké Billboard Chart. Debutová deska Handwritten už startovala rovnou na prvním místě americké, kanadské nebo norské hitparády. Do top desítky se dostala prakticky ve všech zemích Evropy. Úspěch dalšího singlu Stitches s téměř jednou a půl miliardou zhlédnutí na YouTube Mendesovi zajistil první top 5 hit v Americe, první příčku v Británii i společnou tour s Taylor Swift. O tom, že se z kanadského mladíka stala světová celebrita, svědčí i jeho další skladba Believe, která se objevila na soundtracku fantasy muzikálu Následníci z produkce Disney Channel.

Na tour s Taylor Swift se poznal i s tehdejší členkou uskupení Fifth Harmony Camilou Cabello, se kterou pro deluxe verzi debutové desky nahrál skladbu I Know What You Did, jejich další společná skladba Señorita (2018) se stala jejich největším hitem a odnesla si i nominaci na cenu Grammy. Překonat hranici dvou miliard přehrání na YouTube se jejich společné písni nepodařilo, na rozdíl od skladby Treat You Better z roku 2016. V roce 2018 se mu navíc dostala pocta zahrát píseň In My Blood na oslavách devadesátých druhých narozenin královny Alžběty II. v londýnské Royal Albert Hall. Skladba se tematicky zabývá zpěvákovými úzkostnými poruchami, byla tak náznakem osobnějšího zlomu v jeho tvorbě.

Do Prahy Mendes přijede v rámci turné ke čtvrté desce Wonder, na které se objevuje i duet s jeho velkým vzorem Justinem Bieberem. Celé album vzniklo v lockdownu, texty k písním často tematizují jeho raketový start a s tím spjaté nejistoty nebo odloučení od blízkých osob i stesk po běžném životě, který Mendes znovu objevil během karantény. Na většině písních se podílela i jeho partnerka Camila Cabello. „Na svých předešlých deskách jsem se řídil tím, aby se mé skladby líbily hlavně ostatním, měl jsem na to celý tým lidí, kterému jsem se musel zavděčit, tentokrát můj celý tým byla jenom Camila. V karanténě jsem najednou stál před rozhodnutím, jakým umělcem chci být, tím dokonalým s perfektní image nebo se ponořím hlouběji do sebe a pokusím se být upřímný sám k sobě. Namísto svého perfektního já jsem se rozhodl ukázat svou zranitelnou stránku,“ prozradil pro britský magazín CQ.

Zjisti více