Po dvaceti letech stále na vrcholu, Poets of the Fall vyráží na narozeninovou tour

„Je to až k neuvěření, ale po dvaceti letech jsme stále spolu. Jsme vděční za vaši podporu, proto tenhle speciální moment musíme oslavit společně.“ Jedna z nejpopulárnějších finských rockových kapel Poets of the Fall oslaví dvacet let existence na speciálním turné, které 1. září zavítá do pražského MeetFactory.  

Vstupenky (590 korun) na jejich dvouhodinové vystoupení budou v prodeji od 21. dubna v sítích GoOut a Ticketmaster. O dva dny dříve budou k dispozici registrovaným zákazníkům Fource Friends na fource.cz. 

Steampunkem ovlivnění rockeři Poets of the Fall patří k nejúspěšnějším skandinávským kapelám vůbec. Hned první singl Late Goodbye byl vybrán na soundtrack ke slavné počítačové hře Max Payne 2. Skrze něj se pak skladba dostala k milionům lidí. Na svém kontě mají devět alb. Pět z nich, včetně debutu Signs of Life z roku 2005, doputovalo přímo na vrchol finské hitparády. Singl Carnival of Rust​ se v roce 2006 stal dokonce nejhranější písní ve finských rádiích. 

Svých dvacet let na scéně začali slavit už minulý rok koncertem v prestižním sále Alexander Theatre v Helsinkách. „Na setlistu k této tour jsme pracovali opravdu dlouho, můžete se těšit na naše nejnovější hity i nejstarší skladby, které jsme dlouho nehráli. Už teď je jasné, že půjde o nezapomenutelný zážitek,“ vzkazuje pětice svým fanouškům.