Na evropské turné si je vybral samotný Louis Tomlinson z One Direction, společně vyprodali pražský koncert ve Foru Karlín během několika minut. Teď se Only The Poets –⁠ jedna z nejnadějnějších mladých nezávislých poprockových kapel vrací do Prahy na svůj první samostatný koncert. Ten se odehraje pod širým nebem 7. srpna ve Žlutých lázních v rámci koncertní série My Kind of Summer. Vstupenky (650 Kč) budou v prodeji od 31. května v 11 hodin na fource.cz a v sítích GoOut.cz a Ticketmaster.

Dali se dohromady během studií v britském městě Reading a už během školy začali objíždět Anglii a koncertovat. Už v roce 2018 si je na tour přizvali indie oblíbenci The Coasts. V té době měli venku pouze několik singlů v čele se skladbou Ceasefire, o které zpěvák Tommy Longhurst prozradil: Než jsem začal skládat písně pro kapelu, soustředil jsem se na zkoumání vlastních pocitů. Teď si víc hraju s indie rockem, nesnažím se vytvořit nový žánr, ale vzdát hold oblíbeným kapelám jako Blur, Oasis nebo Arctic Monkeys.

Láska k britské kytarové scéně se projevuje hlavně během živých vystoupení, kde se indie pop Only The Poets proměňuje v živelnou rockovou show. Jak říká sama kapela: Není potřeba znát texty písní, aby si fanoušci užili naše koncerty. Naše shows jsou pro všechny, kdo se přijdou bavit a tancovat.