Hero image

Jim Jefferies (AU)

21. 4. 23Kongresové centrum, Praha
Facebook event

Vstupenky v prodeji také v síti Ticketmaster.

Představení proběhne v anglickém jazyce bez překladu.

Australského komika Jima Jefferiese je nemožné přehlédnout – pro kanál FX napsal a natočil sitcom Legit, pro stanici Comedy Central produkoval The Jim Jefferies Show a jeho speciály (naposledy Intolerant) patří mezi nejstreamovanější stand-upy na Netflixu. Po úspěšném turné Oblivious se teď vrací do Evropy, pražské vystoupení je naplánováno na 21. dubna 2023 do Kongresového centra. Vstupenky (1290 až 1890 korun) budou v prodeji od 18. listopadu 2022 na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Jefferies patří mezi nejvýraznější komediální osobnosti své generace, jeho humor je často hraniční, i za tou nejdrsnější provokací se ale skrývají vtipné postřehy a humanismus. Jefferiesovy stand-upy jsou chytře vystavěné, nabité ostrými vtipy se skvělým načasováním, nezřídka na hranici humoru a arogance. I proto je tak oblíbený mezi diváky po celém světě. Podstatná část jeho přitažlivosti spočívá též v tom, že vystupuje jako někdo, koho byste si domů na návštěvu nepozvali – s o to větším gustem a pobavením si ale užijete jeho vystoupení.

Když se Jim Jefferies svěřuje, že už nemůže tolik pít, publikum hubatého australského mistra stand-up comedy polituje. Důležitá část jeho veřejné persony totiž spočívá ve stylizaci do hospodského chlápka, který zručně balancuje mezi boomerstvím a podvratností. Jeho pohled na svět jako by vystihovala strategie „naštvat co nejvíce lidí – a pak si se všemi dát pivo“. Což aktuálně potvrzuje ve svém ležérním podcastu Don’t Know About That with Jim Jefferies.

Zjisti více