Jeho citlivé hity Better Days a Paradise obletěly svět. Jeden z nejúspěšnějších irských hudebníků Dermot Kennedy teď poprvé přijede do Prahy. Fanouškům se představí v rámci turné k chystanému druhému albu Sonder – to pojmenoval podle pocitu, který hudebníka poslední měsíce provázel, a který vystihuje úzkost z vědomí, že každý náhodný kolemjdoucí žije stejně komplikované životy jako my sami.

Své debutové EP Doves and Ravens vydal Kennedy v roce 2017 a ostrovní média mu už tehdy věštila hvězdnou budoucnost. Za pravdu jim dal o dva roky později díky úspěchu debutové desky Without Fear, za kterou byl nominovaný na BRIT Awards. Album doputovalo na první místo britské i irské hitparády a skladba Outnumbered se navíc probojovala i do top desítky britských singů a jenom na Spotify nabrala téměř 300 milionů streamů.

Před pěti lety si ještě sám domlouval koncerty v malých barech, dnes vyprodává koncertní sály po celém světě. K raketovému startu mu pomohla i společná skladba Paradise s populárním EDM projektem Meduza. Mimo jiné vystupoval ve večerních shows Jimmyho Kimmela nebo Ellen DeGeneres. Svůj aktuální singl Dreamer v premiéře uvedl v televizní show Stephena Colberta. 

Nahrávka Sonder vyjde už 4. listopadu a Kennedy o ní říká: „Funguju v prostředí, které nás neustále pobízí myslet jenom na sebe samotné. Ve výsledku mě to ale jenom unavilo a přestalo inspirovat. Slovo Sonder a myšlenka, která za ním je, mi uvízlo v hlavě a v průběhu času jsem se díky tomu začal víc zajímat o druhé. Chci se všemi sdílet jejich úspěchy a slyšet jejich příběhy. Tahle deska je tedy pro nás pro všechny.“