Být sám sebou a dobře se u toho bavit: Declan McKenna se vrací do Prahy

Minule vyprodal Roxy, teď se Declan McKenna vrací do Prahy v rámci svého dosud největšího turné. A v zádech bude mít superčerstvé album, o kterém sám mluví jako o feel good nahrávce, jakou by si chtěl pustit. Deska What Happened to the Beach? slibuje atmosférický pop generace Z, který je stejně tak euforický jako přemýšlivý. Z terapie rovnou na taneční parket, pusťte si singl Nothing Works a pochopíte! 

Jak vypadá další etapa tvorby britského hudebníka, se v pražském klubu SaSaZu dozvíme 27. dubna 2024. Vstupenky (690–1090 korun) budou v prodeji od 27. října 2023 na webu fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Registrovaní fans Fource Friends budou mít k předprodeji přístup o den dříve.

Po hitech, které se trefovaly do nefunkčních institucí, fotbalové korupce, anebo se dotýkaly klimatické úzkosti, se tentokrát McKenna rozhodl zaměřit na sebe samého. „Občas mám pocit, že když se snažím dohnat normy a očekávání, tak nic nefunguje, jak má,“ prozradil o svém aktuálním singlu Nothing Works z chystaného alba What Happened to the Beach?, které vyjde v únoru 2024 na Columbia Records. „V téhle skladbě si utahuju z myšlenky, že bych dal na radu někoho jiného a neposlechl svou intuici. Pokud věříš sám sobě a svým vlastním motivacím, tak je mnohem dosažitelnější být šťastný.“ 

Declan McKenna je připravený na další kariérní krok. Po setech na obřích festivalech v Readingu a Leedsu, kde hrál na hlavní stagi před Billie Eilish, vyrazil na své doposud největší americké tour, na které teď naváže jeho dosud největší evropské turné. Album produkované Gianlucou Buccellatim (Lana Del Rey, Arlo Parks) čerpá z harmonií i výrazné barevnosti šedesátkového popu. McKenna si vždy zakládal na svých literárních schopnostech, jeho texty nikdy nebyly prvoplánové a nejsou ani na nahrávce, která na první místo staví péči o sebe samotné a zábavu.