Hero image

Worakls Orchestra (FR) s Bratři (CZ)

14. 10. 23Forum Karlín, Praha
Facebook event

Producent, skladatel a dirigent svého vlastního orchestru. Přes klasické hudební vzdělání to Kevina Rodriguese vždy táhlo k elektronické hudbě. Začínal jako DJ, později se dal na autorskou tvorbu. Jeho dva světy se spojily v roce 2019, kdy vydal debutové album Orchestra – a už na první turné vyjel rovnou s celým orchestrem. Záznam jeho vystoupení na Château la Coste na oblíbeném youtubovém kanále Cercle ho vystřelil mezi nejžádanější evropské producenty.

Teď se francouzský projekt Worakls Orchestra představí 14. října 2023 ve Foru Karlín. Vstupenky (890–1090 Kč) budou v prodeji od 16. června v síti Ticketmaster a o den dříve na webu fource.cz pro členy fanouškovského programu Fource Friends. 

Unikátnost zvuku Worakls vychází z kombinace housové elektronické produkce a klasické instrumentace. Jeho zasněné beaty dokonale ladí s patnáctičlenným hudebním tělesem. O svých skladbách sám Rodrigues mluví jako o barevných filmových plochách, které beze slov vyprávějí příběhy plné emocí. Na pódiu se z autora proměňuje na dirigenta jedinečného orchestru ­­– koncerty Worakls Orchestra jsou elegantním zážitkem krásným nejen na poslech, ale i pohled.

Worakls se také věnuje klimatickému aktivismu, spolu s francouzským ekologem a novinářem Hugem Clémentem je spoluorganizátorem charitativního festivalu Ocean Fest. Pro jeho filmové dokumenty také skládá hudební doprovod. S aktivistkou Camille Etienne spolupracuje na akcích proti výstavbě plynového potrubí ve východní Africe (EACOP). I merch Worakls Orchestra vždy vzniká ve spolupráci se značkami, které dbají na udržitelnost.

Zjisti více