Hero image

The Last Dinner Party + Katy J Pearson

10. 11. 24Roxy, Praha
Facebook event

Večeře nebo večírek? The Last Dinner Party dávají indie rocku úplně novou energii

Zažila už kytarová hudba svůj vrchol a my jen čekáme, až všichni dojí svou poslední večeři a odeberou se na věčnost? Soudě podle drivu, s jakým na scénu vtrhly The Last Dinner Party, rozhodně ne! Britská pětice si bere z historie jen to nejlepší a mění to ve strhující a osobité pojetí rock‘n‘rollu. V kapse už mají cenu pro stoupající hvězdu z Brit Awards i vystoupení na Glastonbury a Coachelle. A to je teprve začátek!

První český headline koncert The Last Dinner Party zažije pražský klub Roxy 10. listopadu 2024. Vstupenky (940 korun) budou v prodeji od 26. června na webu fource.cz a portálech GoOut a Ticketmaster, o den dříve se k nim dostane členstvo Fource Friends. Zvláštní hostkou večera bude bristolská písničkářka Katy J Pearson.

Sestavu kapely tvoří Abigail Morris, Lizzie Mayland, Georgia Davies, Emily Roberts a Aurora Nishevci a vše začalo, když se první tři jmenované rozhodly založit kapelu inspirovány scénou kolem Black Midi anebo HMLTD. Přestože vznikly v roce 2020 a jejich začátky zkomplikovala globální pandemie, už v roce 2022 předskakovaly v Hyde Parku The Rolling Stones a na jejím londýnském koncertě taky Florence + the Machine anebo novozélandské zpěvačce Benee. Když nedlouho poté vyšel singl Nothing Matters, pozval je jako support na svém turné Hozier.

V hudbě The Last Dinner Party se potkávají vlivy art rocku, barokního popu i patos osmdesátkové kytarové hudby a sama kapela hovoří o tom, že ji ze všech nejvíce inspiruje David Bowie. Nejpodstatnější ale je, že nejen na debutu Prelude to Ecstasy zní autenticky, jako kapela, která si je dobře vědoma, kam míří kořeny její hudby, ale důležitější je pro ni osobitost. „Jejich hype je naprosto ospravedlnitelný,“ psal ve své pochvalné recenzi deník Guardian. Pokud by tohle měla opravdu být poslední večeře, pak je zaručeno, že z ní neodejdeme nespokojeni.

Zjisti více