Hero image

Royal Republic (SE) + Ko Ko Mo (FR)

6. 1. 23Divadlo Archa, Praha
Facebook event

Živelná show Royal Republic je přesně to, co budeme po Novém roce potřebovat. Z logistických příčin se koncert, který proběhne 6. ledna 2023, přesouvá z Výstaviště do zázemí Divadla Archa. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti a předprodej pokračuje za nezměněnou cenu. Děkujeme za pochopení a těšíme se, až se potkáme pod stagí.

Švédští mistři návykového rock’n’rollu jsou zpět. Ostřílení muzikanti se zabijáckým instinktem pro skvělé refrény, ale i hudební nadšenci se zálibou v popu, garážovém rocku i hip-hopu, se po fenomenální tour k minulé, diskem ovlivněné desce Club Majesty vrací do Prahy.

Jak už napovídá loňský singl RATA-TATA, Royal Republic neubírají ze svého tempa a snahy tvořit rock, který se nebere příliš vážně a bude bavit fanoušky i kapelu samotnou. V Praze se jich RATA-TATA tour dočkáme už 6. ledna 2023 v Křižíkově pavilonu B na pražském Výstavišti. Jako speciální host vystoupí také rockeři KO KO MO. Vstupenky (780 Kč) budou v prodeji od 19. září na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Dohromady se dali v roce 2007 na hudební akademii v Malmö, celá Evropa je poznala díky úspěšnému hitu Tommy-Gun a desce We Are the Royal (2010). Už na své první nahrávce s podtitulem „žádné hranice, žádné limity“ definovali svůj těžko zařaditelný a mimořádně živelný styl.

Z malých klubů pro stovku posluchačů to přes festivalové stage dotáhli do velkých koncertních síní. Pražští fanoušci je mohli vidět například v klubu Roxy nebo dvakrát ve Velkém sále Lucerny. Tam ostatně předvedli nezapomenutelnou, dosud poslední show k albu Club Majesty s tanečními hity jako Fireman & Dancer nebo Anna-Leight.

Jestli něco tvorbu Royal Republic neopouští, je to sebevědomí a lehkost. Právy ty odkoukali ve svých hudebních začátcích od populárních metalových kapel. „Sledovat rockové kapely v televizi pro nás bylo naprosto sebeurčující, tolik sebevědomí a energie jsme nikde jindy neviděli,“ shodují se členové Royal Republic a dodávají: „Ať už jsi kdokoliv a máš jakékoliv chutě, Royal Republic tě vždy přijmou a můžeš si být jistý, že spolu zažijeme pořádnou jízdu.“

Zjisti více