Hero image

Pusha T (US)

5. 6. 23SaSaZu, Praha
Facebook event

AKTUÁLNĚ: ZRUŠENO

Je nám to líto, ale Pusha T do Prahy v červnu nepřijede. Turné narazilo na produkční obtíže a koncert naplánovaný na 5. 6. do SaSaZu se ruší, vstupné bude automaticky refungováno v plné výši. Děkujeme za pochopení, s managementem umělce zůstáváme v kontaktu a věříme, že vám brzy budeme moci nabídnout lepší zprávy.

Legendární Pusha T poprvé v Praze! Začínal jako polovina hiphopového dua Clipse, do nejvyšších pater rapové slávy ale vystřelil až jako sólová star. Gangsterský rap, tři nominace na Grammy, neuvěřitelné historky z prostředí dealerů drog nebo vyhraný beef s Darkem. Bývalý prezident labelu GOOD Music přijede v rámci turné ke své čtvrté desce It’s Almost Dry, kterou napůl produkovali Ye a Pharrell Williams.

Česká premiéra Pushy T proběhne 5. června v pražském klubu SaSaZu. Vstupenky (795–1295 korun) budou v prodeji od 8. února na webu fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Respektovanou pozici na newyorské scéně si Pusha T vydobyl už jako polovina hiphopového dua Clipse, které fungovalo od devadesátých let do konce nulté dekády. Jeho léty prověřené skladatelské schopnosti i vyrovnaná flow mu na počátku sólo kariéry v roce 2010 po boku Kida Cudiho nebo Big Seana zajistily místo na labelu GOOD Music, kam ho pozval sám jeho zakladatel Kanye West. Hned o rok později s ním vystoupil na hlavním pódiu festivalu Coachella, kde společně zahráli hit Runaway.

Pusha T ve svých tracích vypráví temné pouliční příběhy, stejně tak v otevřených textech otevírá dealerskou minulost a nebojí se ani vlastní sebereflexe. V konfrontačním stylu rapu jde často proti ostatním rapperům, příkladem je jeden z nejvýraznějších diss tracků posledních let The Story of Adidon (2018) věnovaný Drakeovi.

Debut My Name Is My Name vydal v roce 2013, u kritiků nejvíce zabodoval s třetím albem DayTona (2018), které si kromě úspěchu ve výročních hitparádách velkých hudebních médií připsalo také nominaci na Grammy za nejlepší rapové album. Mezi jeho spolupracovníky nepatří pouze rappeři, společný track vydal i s Linkin Park nebo Gorillaz. Aktuální na Grammy nominovanou nahrávku It’s Almost Dry produkovali napůl dlouhodobí spolupracovníci Ye a Pharrell Williams. Album vyšlo i ve dvou speciálních edicích Ye vs. Pharrell, díky kterým Pusha T vůbec poprvé dobyl vrchol americké hitparády. Mezi hosty se na albu objevili top rappeři jako Jay Z, Kid Cudi nebo Lil Uzi Vert.

Zjisti více