Kouzlo nekonečné taneční spirály, Psymon Spine mají namířeno z Pohody do Prahy

Psychedelický pop, stopy postpunku i taneční groovy téhle brooklynsko-berlínské kapely zaujmou na první poslech. Melodické spirály Psymon Spine své posluchače berou s každou slokou hlouběji a hlouběji, až všichni dosáhnou slastného transu. Magazín NME se je nebál přirovnat k MGMT, Consequence of Sound zase zmiňoval jejich dokonalou sehranost: „Tohle je kouzlo, jaké vznikne, jen když do sebe zapadnou ty správné součástky.“

Pražský koncert Psymon Spine proběhne v rámci bezplatné série UpTone 30. května 2024 v klubu Cross. Vstup je zadarmo, je ale potřeba si rezervovat místo webu fource.cz nebo portále GoOut.

Projekt #UpTone je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.

„Chtěli jsme tvořit hudbu, která bude experimentální i přístupná,“ shodují se zakládající členové Noah Prebish a Peter Spears. Největší inspirací jim byli Talking Heads, ale taky newyorská taneční scéna. Svůj debut You Are Coming to My Birthday vydali už jako plnohodnotná kapela. Aktuální singl Boys z chystané třetí nahrávky značí, že jejich energie nikam nezmizela, a že si během pražské premiéry pořádně zatančíme. Tuhle rozjetou show si určitě pamatují i návštěvníci loňské Pohody.