Hero image

King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) + Los Bitchos (UK)

12. 3. 23Velký sál Lucerna, Praha
Facebook event

Na jejich první český koncert museli zdejší fanoušci čekat roky, na ten druhý o poznání méně – australští psychrockeři King Gizzard & The Lizard Wizard se totiž vrací nedlouho poté, co vyprodali pražské Divadlo Archa. A mají namířeno rovnou do Velkého sálu Lucerny, kde se představí 12. března 2023. A v kapse budou mít hodiny a hodiny nové hudby. Co od nich taky čekat jiného.

Vstupenky (870 Kč) budou v prodeji 12. října pro registrované zákazníky Fource Friends na webu fource.cz a od 14. října také v sítích GoOut a Ticketmaster.
King Gizzard & The Lizard Wizard jsou naprostý unikát, nejen díky tempu, v jakém chrlí další a další nahrávky. Jejich písničky, které tu více, tu méně pomrkávají k psychedelickým šedesátkám, pokrývají celou škálu od rozvernosti po smutnou melancholii. King Gizzard jsou mistry hypnotických kytarových a synťákových ploch, jejich hudba dokáže uhranout a povznést; k čemu jsou psychedelické drogy, když máme King Gizzard & The Lizard Wizard?

Na začátku října vydali album s velkoryse pojatým názvem Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava a až jim 28. října vyjde deska Changes, završí tím kapela pětici letošních releasů, včetně společné nahrávky s kapelou Tropical Fuck Storm. King Gizzard jsou hlídači nekonečné studnice riffů a jiných nápadů, kapelou, se kterou čas plyne docela jinak. Nikdy není tak docela jasné, s čím se vytasí – ale pokaždé to je zábava.

Zjisti více