Chytit si svůj okamžik štěstí a nepustit ho. K.Flay na cestě za silnějším já vystoupí v Praze

Po posledním vyprodaném pražském koncertu se na Grammy dvakrát nominovaná K.Flay vrátí, aby představila aktuální tvorbu. V MeetFactory vystoupí 25. září 2023. Vstupenky v ceně 590 korun je možné pořídit od 28. dubna přes fource.cz, GoOut a Ticketmaster. O den dříve k nim budou mít přístup registrovaní zákazníci Fource Friends.

Kristine Flaherty aka K.Flay má za sebou náročné období. V říjnu loňského roku se dozvěděla zprávu, která jí změnila život – zcela ohluchla na pravé ucho. Pro každého člověka zdrcující skutečnost, pro někoho, kdo se hudbou živí, ještě možná o trochu víc. V tu dobu měla vyjet na turné na podporu svého posledního alba Inside Voices / Outside Voices. Opravdu jsem onemocněla a musela přijít na to, jak se přizpůsobit svému novému životu. Na začátku jsem měla dost problémů s rovnováhou a zavrátí,” popsala magazínu NME.

Nalézt ztracenou vnitřní sílu, chytit a uchovat okamžiky štěstí – témata, o nichž hudebnice usazená v Los Angeles dlouhodobě přemýšlí nahlas. Nedlouho před zdravotními komplikacemi si procházela rozchodem. Potom, co vztah oplakala, začala znovu získávat na sebevědomí a napsala singl It’s Been So Long. Tohle jsou pro mě chvíle, kdy se znovuspojíte s vlastní silou a vírou. Ty chvíle je třeba oslavovat, protože ne vždycky se tak dokážeme cítit.” Koneckonců deska Inside Voices / Outside Voices z roku 2021 je inspirovaná teoriemi Sigmunda Freuda o základních složkách osobnosti člověka. K.Flay, která vystudovala psychologii a sociologii na Stanfordské univerzitě, chtěla své akademické zájmy začlenit do hudby a zkoumání vlastní psychiky.

Ve snaze udržet si dobré duševní zdraví zpěvačce dopomohlo i rozhodnutí přestat pít alkohol. Ten je podle ní v hudebním průmyslu institucionalizovaný: Kdysi jsem si myslela, že ve mně alkohol vyvolává pocit síly, ale ve skutečnosti si nemyslím, že by to tak bylo.” 

K.Flay aktuálně pracuje na novém albu, které vyjde letos na podzim. Doufám, že to bude nejlepší věc, co jsem kdy nahrála. Je to nahrávka o moci a zkušenostech. Zejména o té, kterou jsem prošla, když jsem ztratila sluch a začala to brát jako novou součást sebe sama.” Zatím si můžeme vychutnat nejnovější singl Raw Raw včetně klipu, kterým zpěvačka otevírá novou kapitolu a ukazuje, jak skutečně vypadá zranitelnost.