Ice Nine Kills mají našlápnuto, to moc dobře víme. I proto si je vybrala Metallica na své jarní evropské turné jako předkapelu. Pro nás to znamená, že INK do Evropy přijedou o něco později. V Praze je tedy společně se Skynd přivítáme 24. května. A protože chceme, aby již dlouho vyprodaný koncert vidělo co nejvíce fans, přesouvá se akce do klubu SaSaZu.

Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, nová várka lístků – včetně vstupů na balkon klubu se skvělým výhledem na stage – je nyní v prodeji. Kdyby se vám nový termín nehodil, obraťte se skrze refundaci do 17. února na svého prodejce vstupenek. Ice Nine Kills k tomu s nadsázkou vydávají následující statement:

Spencerova současná právní situace (jak je zdokumentováno v novém klipu Welcome to Horrorwood) bohužel zasáhla do naplánované tour. Žalobci LA County nařídili Spencerovi zůstat ve Spojených státech po dobu jeho soudního procesu. Po něm bude moci volně cestovat po Evropě s Metallicou a přeplánovat turné Wurst Vacation. Prosím omluvte nepříjemnosti, které vám tím můžeme způsobit. Můžete si být ale jistí, že díky novému plánu vás čeká víc vražd a víc krve než kdykoli předtím.

Chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů, na které se v dětství díval na VHSkách frontman Spencer Charnas. Do Prahy přijíždí postmetalcorová kapela Ice Nine Kills a slibuje velkolepý zážitek i hity jako hymnickou Take Your Pick anebo A Grave Mistake. V klubu Roxy se představí 4. února 2023, vstupenky (690 Kč) budou v prodeji od 15. června na webu Fource a přes GoOut a Ticketmaster.

Časopis Kerrang je označil za „horrorcorové ikony“, Loudwire zase za „jednu z opravdu jedinečných metalových kapel současnosti“. A není se čemu divit, intenzita a důslednost, s jakou přistupují ke své tvorbě, z nichž dělá právoplatné pokračovatele jmen jako Slipknot nebo Rob Zombie. Tvrdá, ale přístupná hudba pracuje s vyhrocenými obrazy, noční můry tu slouží jako prostředek úniku.

Začínali jako poppunková kapela, už tehdy ale do své hudby zapojovali vlivy milovaných hororových filmů. Charnas kapelu založil zkraje milénia jako teenager a jejich tvorba je silně nasáklá estetikou béčkových slasherů, ale i filmových klasik jako Psycho, Moucha anebo Hellraiser. První album vydali v roce 2006, později prorazili deskou The Silver Scream, na kterou teď navazují explozivní The Silver Scream 2: Welcome to Horrorwood. Mezi hosty nahrávky najdeme členy hvězdných Papa Roach či Atreyu, ale i ikonu death metalu – vokalistu George „Corpsegrindera“ Fishera z Cannibal Corpse. 

Pocta hororům ale i metalcorovému žánru. Teatrální live show Ice Nine Kills je nutno zažít – je to jako dostat se do spárů filmového šílence, a pořádně si to užít! Protože vše je jen hra a i když tady teče hodně krve, ve vzduchu pořád voní popcorn.