AKTUÁLNÍ INFORMACE: ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ

Moc děkujeme všem, kdo jste si koupili lístky na nadcházející koncert Holly Humberstone. Ten nakonec z logistických důvodů proběhne v prostorách pražského klubu Rock Café.

Všechny vstupenky zakoupené do MeetFactory zůstávají v platnosti, prodej dále běží.

Děkujeme za pochopení a společně se těšíme na show!


Ložnice i MeetFactory v pronikavé černé, Holly Humberstone přiveze do Prahy očekávaný debut

„Konečně žiju a jen nepřežívám,“ zpívá Holly Humberstone v titulním tracku chystaného alba Paint My Bedroom Black. Syrové texty se tu prořezávají skrz intenzivní kytarové linky. „Se staženým okýnkem jsem se znovu narodila,“ pokračuje umělkyně, která před vydáním jednoho z nejočekávanějších debutů na indiepopové scéně resetuje svou už tak bohatou dosavadní dráhu.

Na svůj první samostatný pražský koncert přijede Holly Humberstone 21. února 2024 do smíchovského klubu MeetFactory. Vstupenky (590 Kč) budou pro členy programu Fource Friends v předprodeji od 4. října 2023 na fource.cz, od 6. října budou k dostání také v sítích GoOut a Ticketmaster.

V roce 2021 se Holly Humberstone v rámci ankety BBC Sound Of zařadila mezi ty, jimž bude patřit budoucnost popu, o rok později na předávání Brit Awards zazpívala svůj hit London Is Lonely. Vystřelila se začátkem pandemie díky rozchodové baladě Falling Asleep at the Wheel – téma ztracené lásky i strachu z dospívání se z jejích deníkových textů nevytratilo dodnes.

„Moje poslední roky byly velká výzva, byly zábavné a crazy. Chtěla jsem, aby se to všechno propsalo do tohohle alba,“ prozrazuje Holly, mezi jejíž inspirace patří Lorde nebo Bon Iver, tedy hudebnice a hudebníci, kteří vytváří zcela nové snové světy, kterými ale prostupují velmi osobní zkušenosti.

Hodně intimní bude i Holly na chystaném albu, už první dvojsingl Antichrist / Room Service vystihuje dva póly dnes třiadvacetileté hudebnice. Na jedné straně pochyby a sebenenávist, na druhé snaha uzavřít se do vlastního romantického světa.

Texty jsou pro Holly vždy na prvním místě, k názvu svého debutu dodává: „Odpojit se od světa, který navíc zbavím všech barev, mi umožňuje vidět věci jasně. Psaní písní je pro mě prostředek, jak si věci ujasnit.“ A se svými fans v tom nachází úplné porozumění.