Hero image

Ghostly Kisses

13. 4. 24NoD, Praha
Facebook event

Éteričtí Ghostly Kisses představí snové příběhy o neopětované lásce

Margaux Sauvé, ústřední postava Ghostly Kisses, vytváří éterický zvuk postavený na poetických příbězích o neopětované lásce. Pseudonym si vypůjčila z básně Williama Faulknera, jejíž snová atmosféra je přesně tím, v čem se potkává s hudbou Ghostly Kisses.

Ghostly Kisses vystoupí 13. dubna 2024 v pražském prostoru NoD. Vstupenky (440 korun) budou v prodeji od 27. října 2023, o den dřív začíná předprodej pro registrované členy*ky Fource Friends.

„Byla jsem v životní situaci, ze které jsem se nezvládala dostat. V toxickém vztahu, který jsem těžko chápala,“ vysvětluje Sauvé motivace k psaní prvních textů pod současným pseudonymem. Debutové album Heaven, Wait z loňského roku je protkané příběhy o nejisté lásce a objevování sebe sama, je křehké jako plamínek svíčky třepetající se ve vánku.
Zranitelnost je pro kanadskou hudebnici Sauvé příznačná a všudypřítomná v každém jejím textu. „Práce na té desce mi hodně pomohla vyrovnat se s celou řadou věcí. Byla to silná zkušenost a mám pocit, že jsem jako člověk vyrostla a některé kapitoly uzavřela,“ popisuje umělkyně a dodává, že nejistota, neopětovaná láska a samota jsou témata, která se v její tvorbě opakují. Před pár dny vydala singl Golden Eyes, který je o tom, jaké to je být zamilovaná do nejlepšího kamaráda, a jak hloupé je si to konečně přiznat.

Sauvé se narodila a vyrostla v Quebecu v rodině hudebníků. Hrát na housle začala v pěti letech, později se přihlásila na konzervatoř a svůj talent propůjčila místním kapelám. Střídání poloh mezi intimními kompozicemi a experimenty s elektronickou produkcí a beaty na desce Heaven, Wait je výsledkem jejího klasického vzdělání a touhou zkoušet nový zvuk.

Zjisti více