AKTUÁLNÍ INFORMACE: ZRUŠENO

Earthgang byli z produkčních důvodů nuceni změnit koncertní plány a zrušit několik prosincových koncertů. Jedním z nich je i ten pražský, kapelu bohužel letos v Praze nepřivítáme. Všechny vstupenky na koncert 14. prosince v Roxy budou automaticky refundovány v místě nákupu. Omlouváme se za komplikace, s týmem kapely zůstáváme v kontaktu a věříme, že Earthgang v Praze příště přivítáme.

Pokud by mělo hlavní město rapu Atlantu reprezentovat jediné jméno, těžko by se našel někdo vhodnější než kultovní duo EARTHGANG. Olu a WowGr8 jsou architekti i evangelisté originálního stylu, ve kterém zní bok po boku klasická hiphopová škola a afrofuturismus společně se současnými, minimalistickými trapovými beaty. Za sebou mají úspěšný debut Mirrorland, nominace na cenu Grammy a brzy bychom se měli dočkat i druhé desky.

Jsou pověstní nezaměnitelnou flow a energickými koncerty, během kterých vyniká sehranost obou rapperů. Ve svých propracovaných textech pak střídají odlehčené popkulturní reference s politicky živými tématy, které otevřeně reflektují afroamerickou zkušenost. 

Oba členové EARTHGANG se potkali na střední škole, první tracky začali vydávat během vysoké. Od roku 2009 společně vydali několik mixtapů, které jim zařídily kultovní postavení v rámci atlantské rapové scény. Zlom přišel, když navázali spolupráci s J. Colem a jeho labelem Dreamville Records, pod ním vydali debutové album Mirroland i společný projekt superskupiny Dreamville Compilation (J.I.D, 6lack). Ten doputoval na první příčku americké hitparády a získal dvě nominace na Grammy. 

Mezi umělce, se kterými spolupracovali, se řadí Gorillaz, Tokimonsta nebo Rico Nasty. Společnou halovou tour odjeli jak s J. Colem tak Billie Eilish, přes svou slávu se ale stále drží jasného motta: „Přemýšlej globálně, jednej lokálně.“ Díky jejich aktivitám se třeba pravidelně daří motivovat mladé voliče, aby se účastnili voleb. Do Prahy přijede dvojice se svou druhou deskou Ghetto Gods, trailer k nahrávce uvádí sám legendární 2 Chainz. A Olu + WowGr8 dodávají: „Album pojednává o dobrých lidských stránkách. Je také studií našeho okolí i toho, jaké má na nás samotné vliv.“