Napříč minulou dekádou čtveřice Bastille formovala svůj unikátní popový zvuk – bohatý, melancholický, maskující bezútěšnou realitu – jen málokteré britské formaci se podařilo se spojit s posluchači po celém světě tak jako se to povedlo uskupení kolem frontmana Dana Smithe. Na úspěch singlů jako Pompeii nebo Happier (ft. Marshmello) teď navazují svou doposud nejambicióznější koncepční nahrávkou Give Me The Future tematizující technologické možnosti budoucnosti i odvrácenou stranu života online.

Zákeřné technologické korporace. Mizející hranice mezi reálným a virtuálním světem. Perfektní A.I. partneři. Stačí se připojit a prožít potěšení a nekonečné množství útěku od reality. Sci-fi budoucnost, ve které žijeme už dnes..“ Těmito slovy Bastille uvozují své právě vydané čtvrté album Give Me The Future. Na provokativní taneční nahrávce oceňují možnosti budoucnosti, stejně tak poukazují na její dystopické varianty. 

Album vzniklo během karantény a sám Smith práci na něm komentuje následovně: „Právě tohle podivné období, kdy byli všichni přilepení ke svým monitorům, mě k tomuhle tématu inspirovalo. Najednou bylo i pro mě těžké rozeznat co je a už není reálné. Nacházíme se v éře, kdy je jednoduché cokoliv padělat. Fake news jsou všude kolem nás a světoví lídři nám lžou v přímém přenosu.. Na druhé straně si každý můžeme vybrat, kým být, jak vypadat. Vymazat svojí minulost a chovat se podle toho nebylo nikdy jednodušší.“