Hero image

Ziggy Alberts (AU) s Tay Oskee (AU)

3. 5. 23Rock Café, Praha
Facebook event

Australský písničkář Ziggy Alberts se vrací do Evropy a vůbec poprvé přijede také do Prahy. Jeho jemné skladby doprovází upřímné příběhy ze života osmadvacetiletého hudebníka. Mezi největší vzory řadí Bena Howarda a Jacka Johnsona.

Kromě hitů Alberts v pražském Rock Café 3. května 2023 představí své šesté chystané album Dancing In the Dark. Vstupenky (480 Kč) budou v prodeji od 27. října v sítích GoOut a Ticketmaster, o den dříve je mohou pořídit registrovaní zákazníci Fource Friends na webu fource.cz.

Hudební styl na desce Dancing In the Dark popisuje Alberts jako future folk: Album je mixem syrové upřímnosti s jemnými syntetickými zvukovými krajinami plné organických samplů. Mojí snahou bylo reflektovat rozsah lidské zkušenosti v současném světě. Na albu spolupracoval s kanadským hudebníkem Donovanem Woodsem. 

„Jeho písně vyzařují hřejivou auru. Na předchozí nahrávce Searching for Freedom se Alberts odvrátil od společenských témat, když se vydal hledat vnitřní svobodu mimo věčný prostor. Udržitelnost, mír, pořádek a pochopení – skrze tato osobní témata bude jeho tvorba silně rezonovat s posluchači,“ napsal v recenzi magazín Atwood. 

Unikátnost Ziggyho Albertse na folkové scéně dokládají i další kladné ohlasy. Australský Triple J o něm řekl: „Přestože příběh Ziggyho sledujeme od začátku, jeho tvorba nás má stále čím překvapit.“ Britský Clash dodává: „Je věrný folkovým tradicím, ale je mu vlastní moderní zvuk. Jeho tvorba svým klidem snese srovnání i s Benem Howardem. Na jedné straně roztomilý a ve svých textech naprosto vážný.“

Zjisti více