Vstupenky v sítích GoOut a Ticketmaster.

Se speciální hostkou Melancholia Blackbile

Třpytivá intelektuálka a hvězda drag scény Sasha Velour slibuje v Praze Big Reveal

Sasha Velour, vítězka 9. sezóny RuPaul’s Drag Race, přijede do Prahy se svojí Big Reveal Live Show. Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly. Nebudou chybět fantastické kostýmy, dechberoucí lip-syncy, emocionální storytelling a spousta překvapení a šokujících odhalení. Koneckonců, je to BIG REVEAL!

Sasha Velour se v pražském Divadle Broadway představí 27. března 2024. Vstupenky (790–1290 korun) budou v prodeji od 27. října 2023, už o dva dny dříve se k nim dostanete po registraci na Fource Friends. V prodeji budou i VIP balíčky zahrnující setkání se Sashou.

Velour si získala srdce publika nejen svým vítězným lip-syncem v soutěžní show, která proslavila drag po celém světě, ale také svým renesančním přístupem k tomuto uměleckému žánru. Velour je opravdový fenomén: třpytivá intelektuálka a hvězda drag scény v novém představení vychází ze svojí stejnojmenné knihy The Big Reveal, která mapuje historii dragu, a mění ji v show, co vás rozesměje, dojme a pohltí.

Nenechte si ujít šanci nechat si vyprávět příběh umělecké formy, která tvoří queer komunitu, dotýká se fenoménu campu a je osobní i politická. Sasha Velour vám ukáže, že stačí jeden jediný člověk a moře kreativity, aby vás přikovali k židli na hodinu a půl.

Alexander „Sasha“ Hedges Steinberg (ona/oni), uměleckým jménem Sasha Velour (ona), je americká drag umělkyně, producentka, herečka, ilustrátorka a autorka působící v New Yorku. V roce 2009 získala prestižní Fulbrightovo stipendium, které ji umožnilo výzkumný projekt zaměřený na studium aktuálních uměleckých forem v Rusku.

V roce 2017 vyhrála soutěžní reality show RuPaul’s Drag Race, aktivně produkuje oceňované revuální newyorské drag večery NightGowns a za sebou má americké i evropské sólové turné se svým autorským představením Smoke & Mirrors. Brzy se také představí na obrazovkách platformy HBO Max v nové řadě cenami Emmy oceněného dokumentárního cyklu We’re Here spolu se svými kolegyněmi z branže Jaidou Essence Hall a Priyankou. Letos v červnu se její vlastnoručně ilustrovaný autoportrét objevil na obálce prestižního magazínu The New Yorker.