Hero image

Denzel Curry (US)

16. 5. 22Žluté lázně, Praha
Facebook event

18:00 otevíráme • 19:00 PlayThatBoiZay • 19. 45 Opak Dissu • 20:45 Denzel Curry

Americký rapper Denzel Curry spojuje jako jeden z mála flow staré rapové školy s aktuálními trapovými beaty. Svou elektrizující živou show předvede ve své nejlepší formě v Praze na turné k novému albu Melt My Eyez See Your Future, na které teď láká prvním singlem Walkin s futuristicko-westernovou stylizací. Denzel Curry v Praze vystoupí 16. května ve Žlutých lázních, spolu s ním se představí i vycházející hvězdy PlayThatBoiZay. Vstupenky (850 Kč) budou v prodeji od 28. ledna na fource.cz a v sítích GoOut.cz a Ticketmaster. 

Track Walkin vyšel společně s epickým videem režírovaným Adrianem Villagomezem. Ve vizuálu Curry prochází vesmírnou pouští a v závěru se potkává s antagonistou ztvárněným legendárním westernovým hercem Johnem Waynem. Skladbu produkoval Banx (Jorja Smith, J. Cole) a jedná se o jeden z nejdynamičtějších tracků vůbec, který skvěle uvozuje celé album i novou éru v kariéře amerického hudebníka. Ten se s koncem roku 2021 rozhodl ukončit své období plné altereg a postav: „Mám rád tradiční hip hop, drum and bass, trap i poezii. Všechno se to snažím zkombinovat dohromady spolu s jazzem, který hrál neustále u nás doma, když jsem byl ještě dítě. Na tomhle albu se ze sebe snažím dostat vše, čemu jsem se na deskách TA13oo a Imperial vyhýbal, protože jsem trpěl depresemi a problémy se vztekem,“ prozradil Curry. 

Denzel Curry pochází z Miami a své první mixtapy začal vydávat před deseti lety jako člen vlivné crew Raider Klan (Xavier Wulf, Chris Travis), která stála u nástupu trapu. Ve své tvorbě tak Curry mixuje oldschoolový hip hop s mlhavými beaty a cloud rapem, mezi jeho vzory pak patří 2Pac, dancehallový jamajský zpěvák Buju Banton, ale i klasičtí afroameričtí básníci. Svým debutem Nostalgic 64 (2013) a singlem Ultimate (2015) upevnil svou pozici na undergroundové scéně. Když o pět let později debutoval na major labelu s nahrávkou TA13oo, patřil už Curry mezi nejkultovnější rappery na scéně. Do širokého povědomí se dostal díky virálnímu hitu Clout Cobain, který tematizoval hudebníkovy deprese. 

Ve srovnání s kolegy si Curry na desky nezve tolik hostů, své spolupracovníky si vždy pečlivě vybírá z řad undergroundových rapperů (JPEGMAFIA, Slowthai, J.I.D nebo Goldlink). V roce 2020 vydal i netradiční mixtape Unlocked, který produkoval vyhledávaný producent Kenny Beats. Denzel Curry se objevil také v jeho youtubové show Cave, kde známí hudebníci jednou živý freestyle; epizoda patří s pěti miliony zhlédnutí mezí vůbec ty nejvydařenější. O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood. 

 

Zjisti více