Hero image

Hermitude (AU) s Ribongia (AU)

30. 3. 16Chapeau Rouge, Praha

Australské elektro hip-hopové duo Hermitude se poprvé představí v Praze. Ve středu 30. března zavítá do Chapeau Rouge. Vstupenky za 295 Kč budou v předprodeji od 17. února v 10:00 na webu fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Hermitude (El Gusto a Luke Dubs) se dali dohromady v roce 2000 v australském Blue Mountains. Debut Alleys and Valleys vydali o tři roky později a získali tak status hvězd australské nezávislé elektronické scény. Předskakovali např. Dizzee Rascalovi, RJD2 a dalším. V roce 2005 vydali své druhé album Tales of the Drift a vyrazili na celosvětové tour. Cenné zkušenosti s živým hraním se promítly do alba HyperParadise z roku 2012, se kterým dvojice bodovala v hitparádách a na hudebních cenách. Zatím poslední deska Dark Night Sweet Lights vydaná vloni překonala svého předchůdce – obsadila první příčky australských žebříčků a zajistila kapele hraní na podiích velkých zámořských festivalů jako SXSW, Buku nebo Governor’s Ball. I přes větší příklon k mainstreamu si však Hermitude zachovávají svou osobitost. Poznávacím znamením je především nápaditá práce s vokálními samply a ambientní plochy v pozadí tanečních rytmů.

Hvězda australského dua Hermitude stále strmě stoupá. Českému publiku se poprvé představí v komorním klubovém prostředí pražského Chapeau Rouge 30. března.

Zjisti více