Hero image

Yung Lean (SE) s Adamn Killa (US)

26. 4. 16Roxy, Praha
Facebook event

Švédský raper Yung Lean je hrdinou internetu a generace, která s ním vyrůstala. Do Prahy se vrátí po dvou letech se svou crew Sad Boys. Vystoupí v Roxy 26. dubna, předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 22. 1. v 18:00 na webu Fource, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Yung Lean se proslavil hned svým první videem Ginseng Strip 2002, které se okamžitě stalo virálním hitem na serveru YouTube. Co se stalo poté jde popsat jako nezastavitelnou lavinu uznání, nových nahrávek, skvělých recenzí, nominací na ceny, dalších nahrávek a publicity. Za tři roky od vydání prvního tracku stihl mladičký Yung Lean (19) vydat dlouhohrající album Unknown Memory, EP, mixtape, sedm singlů, více než dvacet videoklipů, objevit se na nespočtu dalších tracků, odjet dvě evropské a dvě americké tour.
Svou hudbou oslovuje především vrstevníky. Temně emotivní rap na motivy současné internetové popkultury, ve které se míchá vše se vším, vytváří nové smysly a nesmysly. Yung Lean se vrací k rapu takovému, jaký byl. Tvrdě a na dřeň obnažuje realitu, kterou žije. Bez jakýchkoliv příkras a komplikovanosti. Vítejte ve světě virálních videí, memů, hyperlinků a nekonečného streamu.

Yung Lean vystoupí živě se Sad Boys v pražském Roxy 26. dubna. Předprodej bude zahájen již tento pátek 22. ledna.

Zjisti více