Poetická prokletí duše – snový shoegaze The Haunted Youth je skličující i krásný

Belgický dreampopový projekt The Haunted Youth víří alternativní vody. Pozornost si získal už debutovým singlem Teen Rebel, kombinujícím romantické Slowdive, odzbrojující naivitu M83 i pochmurnost DIIV. Z showcasů se projekt Joachima Liebense dostal na velké festivaly jako Rock Werchter, Pukkelpop nebo Sziget. O mladém talentu psala média jako NME, Consequence of Sound či KEXP a shodně vyzdvihovala jeho inovativní přístup k shoegazu či dreampopu.

​​V Praze se The Haunted Youth představí 21. listopadu 2023 v rámci koncertní série #UpTONE zaměřené na mladé talenty. Koncert je po předchozí rezervaci bezplatný, už teď je možné zamluvit si místo na stránce fource.cz nebo portále GoOut. Projekt #UpTONE je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.


Do Prahy přiveze The Haunted Youth debutové album Dawn of the Freak (Mayway Records). Všechny skladby na něm napsal i produkoval přímo Liebens, těšit se tak můžeme na koncentrovanou dávku zasněných kytar, melancholického synthpopu i sametových vokálů. V textech devětadvacetiletý hudebník čelí svým démonům: „Dostávám je ze sebe, je to ta nejlepší terapie. Některé texty jsou hodně temné. Cítit se úplně nanic ale patří k životu, nakonec je všechno jenom o vztazích, které si tvoříme, takže doufám, že se mi podaří propojit s posluchači,“ prozrazuje Liebens o své hudbě.