Hero image

Schoolboy Q (US)

14. 5. 14Roxy, Praha

Skvělá zpráva pro fanoušky hip hopu! Jedna z největších současných hvězd amerického hip hopu, rapper Schoolboy Q vystoupí v pražském klubu Roxy! Stane se tak ve středu 14. května. Kolega Kendricka Lamara z labelu Top Dawg Entertainment se v Praze představí v rámci evropského turné k nové desce s názvem Oxymoron, která vyjde již koncem února. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.

„Z potvrzení show Schoolboye Q v Praze jsme naprosto nadšeni! Tak velké jméno tu nebylo od června 2012, kdy se tu objevil Mac Miller“, uvádí pořadatel akce, agentura Fource Entertainment. Sedmadvacetiletý Američan, jež má v občance jméno Quincy Matthew Hanley, se v rámci turné ke své nové desce vydá hned na dvě šňůry – a během té evropské ho bude doprovázet další hiphopová naděje ze stáje TDE, Isaiah Rashad.

Předtím, než se Schoolboy Q proslavil jako rapper, živil se také jako drogový dealer. V roce 2006 však poprvé přičichl k hudbě a o tři roky později začíná vydává pod nezávislým labelem Top Dawg Entertainment. Za tu dobu má na kontě dvě studiová alba a spolupráce s dalšími superstar světového hiphopu jako je Kendrick Lamar, ASAP Rocky, Mac Mailler nebo koprodukce alba The Heist od Macklemore a Ryana Lewise, která mu přinesla nominaci Grammy Awards 2014. Právě svým nejnovějším albem Oxymoron by rád ospravedlnil své předešlé hříchy, které omlouvá tím, že vše dělal pro dobro své dcery Joe.

Album, na kterém by se měl produkčně podílet mimo jiné Pharell Williams, se zabývá také historií legendárního amerického gangu the Crips. Pražské fanoušky jistě také potěší, že rappera přijede podpořit další stálice amerického hvězdného hiphopového nebe, Isaiah Rashad. Rodák z Chattanoogy ze státu Tennessee právě vydal debutové EP Cilvia Demo a renomovaný americký magazín Complex ho označil za jednoho z rapperů, kteří o kterých bude v roce 2014 ještě hodně slyšet. Nenechte si ujít jedinečnou show Schoolboye Q, který se přijede představit do pražského klubu Roxy ve středu 14. května 2014. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro nebo prostřednictvím naší ticketingové aplikace za 440,- plus poplatky.

Pozor! K této akci je možné zakoupit VIP Upgrade skrze stránky Schoolboy Q. VIP obsahuje setkání se Schoolboyem, obdržení tour-trička, podepsaného CD a speciálního M&G laminátu! VIP Upgrade není vstupenka! Více info na http://www.schoolboyq.com/tour

Zjisti více