Hero image

Moderat (DE) s Lone (UK)

16. 6. 16Velký sál Lucerna, Praha
Facebook event

Berlínská elektronická kapela Moderat vystoupí již 16. 6. ve Velkém sále Lucerny v Praze. Těšit se můžeme na 100 minutový set. Speciálním hostem bude britský hudebník Lone. Koncert je vyprodán.

Gernot Bronsert a Sebastian Szary vystupující pod jménem Modeselektor a Sascha Ring známý pod jménem Apparat. Dohromady dravá a nevázaná hudební sloučenina Moderat. Potkali se poprvé v roce 2002, kdy díky této spolupráci vzniklo EP Auf Kosten der Gesundheit. Poté se každý z nich věnoval samostatné kariéře a významným bodem pro ně byla tour, kterou absolvovali s Radiohead. V roce 2009 po šesti letech znovu našli společnou cestu a tentokrát vydali album Moderat, kde kombinovali electro s hip-hopem. V roce 2013 přišli s propracovanějším albem II. Prvního dubna tohoto roku se můžeme těšit na další elektronickou pecku, a to album III, které nám v červnu představí v Praze.

Matthew Cutler, neboli Lone, je elektronický hudebník původem z Manchestru. Jeho tvorba se dotýká hned několika hudebních žánrů, od techna přes house, až po hip hop. Lone je ten typ hudebníka, který si určuje vlastní charakteristický styl a mezi definitivními žánry pluje vlastní cestou. Od roku 2008 vydal pět studiových alb a albem Reality Testing z roku 2014 potvrdil své postavení mezi nejdůležitějšími světovými producenty dnešní doby. Lone nedávno vydal dlouho očekávané album Levitate, kterým navazuje na svůj dosavadní úspěch.

Časový harmonogram večera:
20:00 otevření klubu
21:00 Lone
21:45 Moderat

Zjisti více