Hero image

Far East Movement (US)

17. 7. 12Roxy, Praha
Facebook event

Far East Movement jsou v právě v kurzu a směřují do Prahy představit své nové, čerstvě vydané album, Dirty Bass. Těšit se na ně můžete 17. července v pražském klubu Roxy. Jako jejich předskokani byli dnes ohlášeni Ben Cristovao a The Glowsticks, feat. DJ Castor.

Far East Movement vznikli v roce 2003 v Los Angeles. Název kapely je odvozen od jedné z jejich skladeb. Kapela směle vytváří jedinečný žánrový crossover mezi hip hopem, popíkem, elektro a taneční hudbou a nebojí se zabrouzdat i v temnějších vodách. Far East Movement má celkem čtyři členy, tři zakládající mezi něž patří rappeři Kev Nish, Prohgress a Jae Choungů a později k sobě přibrali také „domácího“ DJe Virmana. V roce 2010 se kapela upsala velkému zahraničnímu vydavatelství Cherry Tree Records, pod kterým mimojiné hnízdí i LMFAO. Od té doby FEM vydali dvě desky (Free Wired, 2010) a úplně novou desku Dirty Bass (vydána 18.5. 2012). Far East Movement nejsou žádní nováčci v popové sféře – často pracují s tak známými uměleckými esy, jako jsou například Jay-Z, Lady Gaga, LMFAO, Natalia Kills, Mohombi, Snoop Dog a mnoho dalších. Jejich nový videoklip, Live my life byl produkován Redfooem z LMFAO, a objevuje se v něm i samotný Justin Bieber. Jejich další nová skladba, Candy feat. Pitbull je skladbou z právě běžícího párty filmu „Projekt X.“ Jedna ze skladeb FEM, Round Round, se také objedvila v hollywoodském automobilovém trháku, „Rychle a Zběsile: Tokijská jízda.“

„Jsme skutečně nadšeni, že pořádáme právě koncert Far East Movement. Když jsme je v v Praze poprvé uvedli coby předskokany LMFAO letos v únoru, všem naprosto učarovali. FEM jsou také známí častou spolutvorbou s velkými jmény; nedávno pracovali například s kubánsko-americkým rapperem Pitbullem, kterého do ČR přivezeme ne náhodou přesně o měsíc dříve. Zkrátka, Far East Movement je kapela, o jejíž koncert se nechcete nechat připravit!“ sdělil nám zástupce promotérské agentury Fource Entertainment, která koncert připravuje.

Náhodě přitom promotéři nenechali ani výběr předskokana. Po energické show, kterou zahajovali 17. června českou zastávku turné Pitbulla, Planet Pit World 2012, se na stage pro velký úspěch vrací Ben Cristovao s The Glowsticks  a DJ Castorem. A i tentokrát slibují set, který přivede publikum do varu.

„Primárně se s The Glowsticks snažíme, aby naše hudba byla na co nejlepší úrovni, chceme, aby se lidem líbila, a zkoušíme pořád oslovit nové a nové skupiny lidi. Priorita je dělat hudbu tak, aby bavila nás i naše publikum,“ říká Cristovao, který v pražské Roxy, stejně jako čtveřice asijsko-amerických electrohoperů, představí písně z nové desky. „Sáhneme do nových stylů a stejně jako na prvním a druhém albu, přineseme do Čech zase něco nového. Kdo slyšel song PRDEL, už ví, že tohle album bude jiné,“ dává tušit, jak bude znít zpěvákovo třetí CD. Jeho kanadský producent a polovina uměleckého dua The Glowsticks Verse-Atile dodává: „Češi i Slováci se podle mě v poslední době hodně vytáhli. Nabrali západní styl a přihodili do toho něco svého. Je tu hodně šikovných umělců a producentů. Ben Cristovao je pro mě interpret, který se neuvěřitelně vyvíjí. Nabírá na zkušenostech, jak v práci s hlasem, tak s publikem. Byl jsem na posledních pár jeho show a ten člověk je raketa. Pracuje s davem, jako by to dělal odmala.“

Pražský koncert Far East Movement, který odstartuje Ben Cristovao a The Glowsticks, má tak všechny předpoklady stát se klubovou událostí léta.

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro a online na Ticketpro.cz.
Hlavním mediálním partnerem této akce je Rádio Evropa 2.

Zjisti více