Hero image

Easy Life (UK)

12. 3. 23Roxy, Praha
Facebook event

Moc nás to mrzí, ale návrat britských optimistů Easy Life se odkládá. Kapela se totiž rozhodla zrušit celé turné a tedy i pražskou zastávku naplánovanou na 12. března do klubu Roxy. „Za stávající situace bohužel nemůžeme na evropské turné vyrazit,“ říkají Easy Life a dodávají: „Děkujeme všem, kdo jste si koupili lístky a omlouváme se.“ Všichni držitelé vstupenek budou automaticky a v plné výši refundováni. Děkujeme spolu s kapelou za pochopení a těšíme se, až se vrátí za příznivějších podmínek.

Když v roce 2020 vyhrála britská kapela Easy Life NME Award pro nejlepšího nového interpreta, místo děkovné řeči vystřihl zpěvák Murray Matravers část písně She Will Be Loved od Maroon 5 a rozezpíval celý sál. Od té doby stále překvapují a jen málokterá kapela si ve své tvorbě udržela tak pozitivní pohled na svět: „Než abychom nadávali na život, tak raději oslavujeme, co máme,“ shodují se Easy Life.

Eskapismus je ostatně hlavním tématem jejich chystané druhé desky Maybe in Another Life, kterou už 12. března 2023 představí v pražském klubu Roxy. Vstupenky (550 korun) budou v prodeji od 16. září na fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster.

Za poslední dva roky toho Easy Life stihli opravdu mnoho. Jejich debut Life’s a Beach v souboji o špičku britské hitparády porazila pouze Olivia Rodrigo, dvakrát hráli na Glastonbury a jejich první pražský koncert musel být přesunut do většího sálu, který si následně zcela podmanili. Navíc celý letošní rok Easy Life lákají na svou druhou desku Maybe in Another Life řadou singlů s hvězdnými hosty jako Kevinem Abstractem (Brockhampton) nebo novozélandskou zpěvačkou Benee.

Desku Maybe in Another Life ovlivnila do velké míry pandemie a změny v životech členů formace. V nahrávání nových skladem hudebníci hledali řád a smysl jejich života. Svůj eskapismus tak vynesli do ještě větších rozměrů. „Celý minulý rok jsme se cítili extrémně úzkostně a depresivně. Proto jsme se tolik upnuli k psaní nových skladeb. Doufáme, že snad posluchačům přinese trochu naděje,“ dodává Matravers.

Zjisti více