Hero image

Ciaran Lavery (IE) s Little Husky (CZ)

14. 5. 18Cross Club, Praha

» ČASOVÝ HARMONOGRAM 20:00 otevíráme | 21:00 Little Husky | 22:00 Ciaran Lavery

» UDÁLOST NA FACEBOOKU

Irský písničkář Ciaran Lavery se poprvé představí českému publiku. Za hranicemi Irska čím dál více oblíbený hudebník chystá své třetí sólové album. Jeho ryzí projev a upřímnost uslyšíte 14. května v Cross Clubu v rámci série koncertů představující aktuální nová jména na hudební scéně. Vstup je zdarma.

Ciaran Lavery rozjel sólovou dráhu v roce 2013 vydáním debutového alba Not Nearly Dark a krátce nato EP Kosher.  „Pocházím z malé vesničky. Projet Aghagallon autem trvá doslova třicet sekund, ale na tak malém prostoru se nachází spousta charakterů a opravdových a ryzích lidí. Je to ten typ místa, kde když se chováte jako idiot, někdo vám to řekne. Je to prostě takové prostředí. A řekl bych, že stejná upřímnost se objevuje i v mé hudbě.“

V roce 2015 se dal dohromady s elektro-folkovým hudebníkem Ryanem Vailem a společně vydali album Sea Legs, které získalo nominaci na Northern Ireland Music Prize za nejlepší album roku 2015. Po tomto krátkém odbočení se opět vrátil k sólové tvorbě. Album Let Bad In vydané v roce 2016 se v jeho kariéře stalo přelomovým. Nejen že za něj získal cenu Northern Ireland Music Prize, ale také mu otevřelo dveře do Evropy, USA a Kanady. Ve stejném roce se Laverymu podařilo dosáhnout více než osmdesáti milionů přehrání na Spotify. Díky tomu byl zařazen do série živých koncertů Spotify Sessions, která dává příležitost nadějným hudebníkům z celého světa. V současné době připravuje své třetí sólové album. Ponese název Sweet Decay a bylo inspirováno povídkami, které Lavery četl na turné. „Vždycky pro mě bylo dost náročné něco napsat, když jsem byl na cestách, takže jsem měl tendenci jen shromažďovat nápady. A ty příběhy mi daly zase jiný směr. Objevil jsem v nich radost a neustále se k nim vracím,“ říká Lavery. Mluví především o dílech Denise Johnsona, Joy Williamse, Raymonda Carvera nebo JD Salingera. Nové album vyjde 13. dubna.

Zjisti více