Hero image

Bassnectar (US)

6. 9. 12Roxy, Praha
Facebook event

Americký umělec, DJ a producent elektronické hudby a dubstepu, Bassnectar, přijede do Prahy letos na podzim – a bude to pro něj premiérové vystoupení před českými fanoušky. Vystoupení je součástí nového Vava Voom Tour 2012. Bassnectar vystoupí v pražském klubu Roxy 6. září.

Pod uměleckým pseudonymem Bassnectar se ve skutečnosti skrývá kalifornský chlapík Lorin Ashton (34). Pochází se San José a je dobře znám hlavně pro svá živá vystoupení, která skýtají nezvyklé světelné shows dobře ladící s elektronickými souzvuky jeho hudby.

Bassnectar není v hudebním světě žádným nováčkem: během své přes deset let dlouhé kariéry vydal již devět studiových alb (Vava Voom je nejnovějším albem), čtyři EP a spoustu singlů. Často vystupuje se známými kolegy, jako jsou např. Lupe Fiasco, Gogol Bordello, DJ Z-trip, Prefuse 73, Ellie Goulding nebo třeba Nelly Furtado. Všechna jeho vystoupení z předešlého turné v r. 2011 byla beznadějně vyprodaná. Bassnectar je také známý svojí neutuchající snahou vylepšit svět a bojovat proti různým formám cenzury: nadšeně podporuje svobodu slova, svobodný a nekontrolovaný internet, veřejné vzdělávání a často také věnuje určité procento ze zisků svých koncertů charitám.

„Je pro nás obrovským potěšením přivézt do České republiky právě takovou ikonu, jakou bezpochyby Bassnectar ve svém žánru je. Bassnectar je neskutečně činorodý člověk, který miluje hudbu a rád aktivně zapojuje fanoušky a všechny v hudebním průmyslu i mimo něj. V Praze bude úplně poprvé, takže to bude pořádná jízda!“ sdělil nám jeden z promotérů akce.

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro a online na Ticketpro.cz.

Zjisti více