Hero image

Boy Bleach

3. 12. 24Rock Café, Praha
Facebook event

Zběsilé koncerty, pitva anglické společnosti – kytaroví Boy Bleach v Praze

Odjeli společnou tour s Yungbludem i Only the Poets a teď se znovu chystají do Prahy. Drzí provokatéři Boy Bleach na novém singlu England jako správní pankáči nikoho nešetří – a stejně nemilosrdné jsou i jejich koncerty. Syrová pitva života ve východním Londýně i sžíravá kritika třídních poměrů v britské společnosti. Úzkostem čelí s velkou dávkou ironie, chytlavými refrény i rozzuřenými kytarami.

Do pražského klubu Rock Café přijedou Boy Bleach 3. prosince 2024. Vstupenky (v ceně 590 korun) budou v prodeji od 21. června u prodejců GoOut a Ticketmaster. O den dříve k nim bude mít přístup registrované členstvo Fource Friends na stránce pořadatele.

Mezi jejich vzory patří The Sex Pistols, Gorillaz i grimová legenda Kano. Sami se nebojí s každým novým EP přijít s aktualizovaným zvukem. Poslední nahrávky nejvíc ovlivnilo samotné živé hraní – energii svých zběsilých koncertů Boy Bleach přenesli i do sluchátek. Své umění berou vážně, sami sabe už o něco méně. „Myslím, že hudba je hlavně o inspiraci. Je těžké být originální, když se člověku zdá, že všechno už bylo vymyšleno. Originalita vzniká tam, kde smícháváme dohromady všechny žánry a styly,“ prozradil Jimi pro magazín Euphoria.

Zjisti více