Hero image

Awolnation (US) s Evelynne

11. 6. 14Lucerna Music Bar, Praha
Facebook event

[:cs]Úžasná zpráva pro fanoušky AWOLNATION! Americká elektro-rocková kapela, v jejímž čele stojí zpěvák a skladatel Aaron Bruno, se v červnu poprvé podívá do Prahy. Autor megahitu Sail vystoupí ve středu 11. června v Lucerna Music Baru v rámci koncertní série Excelent Jukebox. Vstupenky jsou v prodeji v rámci sítě Ticketpro.

Název AWOLNATION pochází od přezdívky, kterou měl Bruno v době středoškolských studií. V roce 2009 oslovilo Bruna nahrávací studio Red Bull Records s možností vytvořit vlastní hudební projekt. Ze spolupráce se zrodilo EP Back To Earth a později veleúspěšné album Megalithic Symphony. To získalo trojitou platinovou desku – možná i proto, že jeho součástí je obrovský hit s názvem Sail. Sail byl původně vydán v lednu 2011, do širšího povědomí se ale dostal až rok poté, a to díky neoficiálnímu videu z dílny jedné nezávislé filmařky. Nahrávka s teenagerkou zpívající v dešti obletěla celý svět a dodnes na YouTube získalo téměř sto miliónů shlédnutí. Ke hvězdnému úspěchu pak stačil již kousek a poté, co se singl objevil v seriálu Dr. House nebo v reklamě na Nokii, si ho vzaly do repertoáru takové hvězdy jako Macy Gray nebo Kendrick Lamar.

AWOLNATION ale nezahálí a pilně připravuje novou desku. První ochutnávky už jsou na světě – na jaře loňského roku vyšel nový singl ThisKidsNotAlright a v závěsu následoval další track s názvem Some Kind of Joke, který se objevil na soundtracku ke třetímu dílu Iron Mana. Hudební kritici předpovídají AWOLNATION velkou budoucnost a jako zásadní důvod uvádějí i jejich precizní živá vystoupení.

AWOLNATION si ani nemohli přát lepšího předskokana. Pražská electro-rocková pětice Evelynne se na české hudební scéně drží od roku 2007, do popředí médií a fanoušků se ale především dostali druhým albem “Identity” z roku 2013. Album pozoruhodně kombinuje kytarové vlivy se synthovou estetikou a slibuje úžasnou živou show, která se podle přítomných rychle mění v energickou párty plnou chytlavých melodií a kytarových sól.

Nenechte si proto ujít koncert AWOLNATION v čele s Aaronem, který se koná ve středu 11. června v Lucerna Music Baru jako další z koncertní série Excelent Jukebox. Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketpro.[:]

Zjisti více