Hero image

Atreyu (US) s John Wolfhooker (CZ)

5. 6. 19Fléda, Brno
Facebook event

AKTUÁLNÍ INFO – KONCERT SE RUŠÍ

Kvůli změnám v programu kapely Atreyu se ruší jejich brněnský koncert. Moc nás to mrzí. Aktuálně děláme vše proto, abyste měli příležitost Atreyu v České republice brzy vidět. Doufáme, že pro vás budeme mít novinky co nevidět. Peníze za zakoupené vstupenky vám budou vráceny v místě nákupu. Děkujeme za pochopení.

Hvězdy crossover scény Atreyu vyráží do Evropy s čerstvým albem „In Our Wake“. Kapela při nahrávání desky překročila vlastní hranice, aby vytvořila silný hudební odkaz reflektující lidskou smrtelnost. Sedmou studiovou deskou Atreyu prostupuje existenciální téma lidské konečnosti a jejího přesahu. „Je to o tom, jak vzít život do svých rukou a uvědomit si, že na to tady máte jen jednu ránu,” přibližuje bubeník Brandon Saller.

Nahrávání desky zásadně ovlivnila smrt dvou spřízněných osobností hudební scény Chrise Cornella a Chestera Benningtona: „Pro mě, bez ohledu na to, jakou píseň jsem psal, byli ti dva chlapíci někde vzadu v hlavě… Kdybychom jim tehdy jen mohli pomoct nést ta hrozná břemena, dokonce jen na chvilku, udělali bychom to,“ přemítá Varkatzas pro Rock Sound. Atreyu se téměř dvě dekády řadí k hvězdám crossover-kytarové scény. „Lidé jsou někdy zmatení a říkají, že jsme metalová skupina, ale my vynalezli metalcore. Může to znít nafoukaně, ale je mi to jedno. My byli prostě první,“ vysvětluje Varkatzas. Kapela původně začínala pod jménem Retribution, ale už kolem roku 1999 změnila název a došlo i ke genezi stylu, kterým se Atreyu nakonec proslavili.

Zjisti více