Hero image

Akua Naru (US/DE) s The High Corporation

22. 5. 15Palác Akropolis, Praha
Facebook event

Koncertní série Excelent Jukebox, se může pyšnit pořádným úlovkem. Do Prahy se totiž v rámci tohoto seriálu koncertů vrátí americká MC žijící v Německu a skutečně excelentní textařka Akua Naru. Tento vyjímečný koncert se uskuteční 22. května 2015 v Paláci Akropolis v Praze. Vstupenky jdou do předprodeje ve čtvrtek 19.2.

Akua Naru je známou světoběžnicí, narodila se v New Haven v USA a přes západní Afriku a Čínu se dostala až do Německého Kolína nad Rýnem, kde v současnosti žije a skládá. Zkušenosti a vlivy z těchto cest se odrazily na jejím debutovém albu „…The Journey Aflame“ vydaném v roce 2011. Hip hopoví a jazzoví kritici od New Yorku až po Moskvu byli tímto albem nadšeni a Akua Naru si tím jednak upevnila pozici ve scéně, ale zároveň se stala i vzorem a příkladem, že i žena se může na převážně mužské scéně velmi dobře prosadit. Úspěch zaznamenal hlavně singl „The World is Listening“ produkovaný německými producenty JR&PH7 a Akua Naru se povedlo přesně to o čem zpívá…svět opravdu poslouchal.  Důvody její popularity jsou jednoduché. Geniální kombinace klasického hip hopu, skvěly cit pro texty, netající se sociální kritikou a mistrovského muzikantsví ji vynáší přirovnání k hiphopové královně 90.let Lauryn Hill a vše je korunováno naprosto úchvatným živým vystoupením. Akua Naru totiž veškeré koncerty hraje s svou 6ti člennou živou kapelou DIGFLO.  „Minulý koncert v Praze byl neskutečný. Hrozně se těším zpátky, tentokrát i se svým novým albem “The Miner’s Canary”. Praho, jsi ready? Už se nemůžu dočkat až tě znovu uvidím.” – Akua Naru

Akua Naru není pro české publikum žádným neznámým pojmem, v roce 2012 navštívila Prahu v rámci festivalu Struny Podzimu, který združuje DJs, soul, hiphop, jazz fusion a rap a setkala se zde s nebývalým ohlasem a úspěchem, takže rozhodně je na co se těšit. Je totiž známá tím, že dovede naprosto uchvátit publikum a mnozí pak odchází domu s tím, že musí kompletně přehodnotit svůj názor na hip hop a na ženy, věnující se právě tomuto stylu.

Jako předskokan se představí kapela The High Corporation.

Zjisti více