Hero image

Air Bag One (FR)

16. 2. 12Roxy, Praha

Francouzští Air Bag One a Rara Avis zdarma v ROXY

Nejen v domovské Francii je srovnávají s hvězdnými Phoenix a věští jim skvělou budoucnost. Že na tom něco bude, stvrzuje i fakt, že aktuálně jedou tour s londýnskými indie-rockery The Maccabees, z nějž si 16. února odskočí do pražské ROXY, aby si střihli svou koncertní premiéru před tuzemským publikem, při níž budou sekundovat domácí Rara Avis. Seznamte se s Air Bag One a buďte u toho, když startují svou slibnou kariéru. Vstup je zdarma!!

Trio Loris, Cyp a Jips na první pohled zaujme svou promakanou image typickou pro jakoukoli jejich prezentaci od loga až po vystajlované outfity a promo fotky. Image ale není samozřejmě vše, co dělá z Air Bag One zajímavou kapelu. Tím hlavním je především muzika a přístup k její tvorbě.

Chcete-li škatulkovat, k Air Bag One vám bude asi ze všeho nejvíc sedět indie-rock electro. Z jejich hudby můžete slyšet ale i vlivy pop-rocku a nové vlny. Ať už hrají Air Bag One akusticky nebo elektricky, vždy je zde navíc jasně patrná snaha odlišit se od řady ostatních žánrově spřízněných kapel perfektním zvukem.

Velký podíl na tom má fakt, že místo, aby bez rozmyslu chrlili na trh jednu nahrávku za druhou, Air Bag One poslední dva roky strávili cizelováním vlastního zvuku, skládáním, zkoušením a samozřejmě také hraním na živo v renomovaných klubech a sálech převážně v domovské Paříži.

Tenhle možná trošku atypický způsob pak ještě podtrhuje skutečnost, že svou práci místo klasických hudebních medií zachycují pomocí videí, jež jsou k vidění na jejich profilu na Vimeu (http://vimeo.com/channels/airbagonetv). Jejich prostřednictvím seznamují fanoušky nejen se svou hudbou a přístupem k tvorbě, ale i se sebou samými. O tom, že to nese ovoce, svědčí nejen jejich vzrůstající obliba, ale také to, že si je pro své aktuální evropské turné sami vybrali již zmiňovaní The Maccabees.

Na jejich první regulérní nahrávku Summer Killed Us si sice ještě budeme muset nějakou dobu počkat, už teď je ale jasné, že se rodí něco zajímavého, u čeho by příznivci kvalitní a zajímavé muziky neměli chybět! Zvlášť když společně s Air Bag One zahraje v ROXY podobně stylová domácí formace Rara Avis, která svou hudbu sama charakterizuje jako “death-pop” a na svém kontě má vřele přijatý debut The Portrait (2010), jehož zatím, bezejmenný následovník patří na domácí indie scéně mezi jedny z nejočekávanějších titulů.

Zjisti více