Hero image

Yellow Days (UK)

17. 10. 18Rock Café, Praha
Facebook event

AKTUÁLNÍ INFORMACE
Mrzí nás, že jsme vás nechali tak dlouho čekat. Věřili jsme, že se nám podaří domluvit náhradní termín za zrušený koncert Yellow Days, bohužel jsme doposud nebyli úspěšní. Vstupné vám bude v plné výši vráceno tam, kde jste lístky koupili. S managementem Yellow Days jsme nadále v kontaktu, věříme, že kapela do Prahy přijede v roce 2019. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za zklamání. Taky jsme se na koncert těšili.

Specifický projev a hudba Yellow Days kombinuje vlivy soulové generace minulého století a přitom svou jedinečností skvěle zapadá mezi dnešní osobité písničkáře jakými jsou King Krule, Mac DeMarco nebo Frank Ocean.

Je mu teprve dvacet a už ho můžeme řadit k předním světovým bluesmanům jako je Ray Charles nebo Howlin’ Wolf. Úspěšně spojuje blues, R&B, jazz i indie rock a v kombinaci s nakřáplým hlasem vytváří naprosto ikonickou hudbu. Ve svých textech se věnuje vlastním depresím, úzkostem ale i politice. Pro NME se nechal slyšet: „Když jsem vyrůstal, tak jsem o sobě neustále pochyboval asi jako většina mladých lidí. Je to taková součást moderního života. Všichni si žijeme tak pohodlně a usazeně, že každodenní rutina může být vyčerpávající.“

George van den Broek pochází z britského města Haslemere a pod jménem Yellow Days začal vystupovat ve svých sedmnácti letech. Na kontě má debutovou desku Harmless Melodies a loni vydanou Is Everything Okay In Your World?.

Zjisti více