Hero image

Welcome To Night Vale (US)

18. 10. 16Divadlo U Hasičů, Praha
Facebook event

Začátek představení ve 20 hodin.

hudební doprovod: Disparition
speciální host: Eliza Rickman v roli ‘The Weather’

Jedinečné představení Welcome To Night Vale kombinující divadlo, hudbu (o kterou se postará speciální host Disparition) a nové technologie se představí poprvé živě v Praze. Zavítá totiž na prkna Divadla U Hasičů a to 18. řijna. Předprodej vstupenek za 550 Kč bude zahájen v úterý 19. dubna na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Josef Fink a Jeffrey Cranor vytvořili původní podcast Welcome to Night Vale v roce 2012 po té, co se setkali v anarchistické a cenami ověnčené divadelní skupině New York Neo-Futurists. Podcast si okamžitě získal ohromnou popularitu. V červnu 2013 se stal s 2,5 miliony staženími nejstahovanějším mluveným slovem na iTunes a pokořil tak velmi populární pořady jako This America Life nebo Radiolab. V srpnu se počet stažení zastavil na 8,5 milionu. Autorské duo neusnulo na vavřínech a vrátilo se ke svým kořenům na prknech, co znamenají svět. Od konce roku 2013 vytvořili již pět scénářů a objeli celý svět, který jim nadšeně tleskal. Do Čech se poprvé chystají s posledním hrou, Ghost Stories. Nebylo by to ale divadlo vzešlé ze světa moderních teorií, aby se omezilo jen na klasické hraní. Budete se moci ponořit do hry obohacené o živou hudbu (o kterou se postará speciální host Disparition) a neotřelou dramaturgii.

Welcome to Night Vale Ghost Stories vás přenese do surreálného pouštního městečka Night Vale s jeho prazvláštním radiovým vysíláním v podání Cecila Palmera. The New York Times popisuje atmosféru Night Vale „jako kdyby se Stephen King nebo David Lynch stali producenty lokální radio stanice“. The Guardian shrnul celou hru slovy „Hypnotické a temně zábavné“. Vítejte v Night Vale…

Zjisti více