Hero image

The Paper Kites (AU) s Lùisa (DE)

26. 1. 16Rock Café, Praha
Facebook event

Australská indie folk rocková skupina The Paper Kites zavítá s novým albem twelvefour do pražského Rock Café 26. ledna. Předprodej lístků za 390 Kč začne v pátek 20. listopadu na GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Historie kapely The Paper Kites se datuje do doby, kdy spolu Sam Bentley a Christina Lacy chodili do školy. V roce 2010 se skupina rozrostla na současných pět členů. Ve stejném roce vydali přelomový singl Bloom – skladbu, která definovala jejich zvuk na dlouhou dobu dopředu. I přes velký úspěch však kapela i nadále vyráběla všechny singly vlastnoručně. A tento osobní přístup k hudbě a fanouškům jí i nadále zůstával a projevuje se i v tvorbě videoklipů, které si kapela také natáčí sama. Následovalo vydání dvou EP Woodland a Young North a turné s Bombay Bicycle Club. Debutového alba States se fanoušci dočkali až v roce 2013. Následovalo první americké turné spolu s City and Colour. Druhé album twelvefour vydali The Paper Kite letos 28. srpna. Koncepčně pojatá deska obsahuje pouze skladby složené mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní, o netradičním způsobu práce byl natočen i dokumentární film režiséra Matthew J Coxe.

Německá zpěvačka Lùisa otevře celý večer. isina hudba je jedním slovem uhrančivá. Zpěvačka a skladatelka ze severoněmeckého Hamburku míchá dohromady vlivy folku, elektroniky a DIY přístupů. Vše kolem hudby, desek a videí si dělá sama nebo s pomocí nejbližších přátel. I díky tomu je její tvorba intimní a dotažená do nejmenšího detailu o čemž se můžete přesvědčit na jejích dvou albech One Youth Ago a Never Own. Lisiny koncerty sklízejí velmi kladné ohlasy, ať už hraje sama jen s kytarou a syntezátory nebo s celou kapelou.

Přijďte zjistit, jak znějí snové melodie z nového alba The Paper Kites v úterý 26. ledna do pražského Rock Café.

Zjisti více