Hudební impresionismus jednoho muže: Strawberry Guy představí své romantické krajinky

Nadělil vám život kyselé citrony? Co zkusit místo limonády sladkou hudbu britského hudebníka, který si říká Strawberry Guy? Sám mluví o inspiraci klasickými skladateli jako Debussy nebo Ravel a jeho romantická a kouzelně sentimentální hudba jako by si opravdu vybírala z minulosti to nejsladší. Jinak jde ale o písničkáře, který se svou poetikou strefil i do současnosti.

Písničky do playlistů útulných kaváren i k jarním procházkám. Strawberry Guy vystoupí v Praze premiérově v Café V lese 4. května 2024. Vstupenky v ceně 450 korun budou v prodeji od 15. února na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Jeho hudba jako by postrádala časové ukotvení, světy, které vykresluje, si nezadají s magií filmů Studia Ghibli. Vlastní estetiku doplňuje Strawberry Guy i malbami na coverech jednotlivých nahrávek – zátiší s vázou plnou růží střídá prázdný pokoj nebo žena na gauči. Projíždět jeho singly na Spotify je jako ocitnout se v malé galerii.

Svůj debut z roku 2021 pojmenoval Sun Outside My Window a doplnil jej obalem s malbou podzimní krajiny, kterou každý den pozoroval ze svého pokoje. Vzpomínky na dospívání ve venkovském prostředí domovského Walesu dávají jeho konejšivé hudbě dílčí drsnost, jinak je ale jeho tvorba nekonečně příjemná. Při poslechu Strawberry Guye je snadné ztratit se v myšlenkách, v jeho světě ubíhá čas vlastním, krásným tempem.