Hero image

Saint Saviour (UK) s Rara Avis

13. 7. 12Rock Café, Praha
Facebook event

Britská elektro-popová zpěvačka a skladatelka Becky Jones, vystupující pod uměleckým jménem Saint Saviour, přijede představit svoji současnou tvorbu do Prahy. Vystoupí v pátek 13. července v Rock Café. Jako host se představí česká formace Rara Avis.

Pseudonym Saint Saviour vznikl tak, že když se Jones v roce 2003 přestěhovala do Londýna, aby tam mohla rozvíjet svoji hudební kariéru, při každodenním ranním běhu míjela ceduli „St. Saviour Dock“ v malých docích v Londýně. Název se jí tak vryl do paměti, že si jej osvojila nadobro jako své umělecké jméno. „Spasitelka“ vystupovala dříve s různými elektronickými seskupeními, např. RGBs, The Hurts nebo Groove Armada, než se rozhodla dát se na dráhu sólistky. Její hlas bývá často přirovnáván k Sinéad O’Connor, Kate Bush či Elisabeth Fraser.

„Její hudba je dynamická, experimentální a skvěle se poslouchá – celé vzezření a aura Saint Saviour jí dodávají magnetickou sílu. Je nám velikou ctí zde přivítat tuto hudebnici s neuvěřitelným hlasem!“ vyjádřil se ke koncertu jeden z pořadatelů.

Saint Saviour vydala nedávno své druhé EP se zajímavým názvem SUUKEI (v japonské kanji je to symbol pro úctu), na který narazila při spolupráci na jedné knize, kterou prodávala na podporu japonského neštěstí Tsunami. Její tvorba obsahuje originální skladby i covery, které jsou díky užité kreativitě hodnoceny velmi pozitivně i kritiky. Jedna z jejích skladeb, This Ain’t no Hymn, byla použita jako titulní skladba v traileru v novém thrilleru Gerarda Naranja, Miss Bala.

Saint Saviour vystoupí v pražském Rock Café v pátek, 13. července! Vstupenky jsou dostupné na portálech Ticketpro.cz a v den koncertu také v místě konání, Rock Café.

Zjisti více