Hero image

Rufus Wainwright (US) s Lucy Wainwright Roche (US)

25. 3. 14Divadlo Hybernia, Praha
Facebook event

Do Prahy se vrací hudební génius a extravagantní skladatel a písničkář Rufus Wainwright (40)! Kanadsko-americký mistr klasické i moderně-teatrální hudby vystoupí v pražském divadle Hybernia 25. března 2014. Vystoupení se bude konat v rámci turné The Best of Rufus Wainwright, které se váže k albu Vibrate: The Best of Rufus Wainwright, jež vyjde počátkem března. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro.

Wainwright, potomek slavného a umělecky nadaného rodu Wainwrightů, je autorem nesčetných chytlavých skladeb pro hollywoodské filmy (např. Shrek, Moulin Rouge, Zoolander, Zkrocená hora). Wainwright je skutečným hudebním géniem s opravdu bohatou minulostí: ve svých 14ti letech byl znásilněn, následně málem oslepl z drogové závislosti, pořídil si miminko s dcerou kanadského písničkáře Leonarda Cohena a také se po dlouholetém vztahu nedávno oženil s uměleckým ředitelem torontského festivalu Luminato, Němcem Jörnem Weisbrodtem.

Čtyřicetiletý Wainwright má na kontě sedm studiových desek a dvě živá alba, nesčetné množství filmových nahrávek, opery Hadrian a Prima Donna či zhudebnění Shakespearových sonetů pro divadelní dílo režiséra Roberta Wilsona. Jeho hold Judy Garlandové v Carnegie Hall mu vykouzlil nominaci na cenu Grammy. Wainwright kromě svého tenorového hlasu hraje především na klavír a kytaru, přičemž nástroje při živých vystoupeních často mění. Wainwright se inspiruje divadlem, operou, svojí rodinou, literaturou i politikou – žádné téma mu neunikne.

Wainwright se do České republiky podívá již potřetí – poprvé vystoupil na festivalu Colours of Ostrava v roce 2012, po druhé v rámci Festivalu Struny Podzimu v říjnu 2013 a sklidil bouřlivý potlesk. Jeho hudební tvorba je stejně mnohostranná jako její autor, odvážně totiž boří hranice klasické hudby, popu, rocku, divadla, tance, filmu i literatury. Určitě budete znát jeho verzi skladby Leonarda Cohena Hallelujah, kterou Wainwright připravil pro oblíbený animovaný film Shrek.

Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost ponořit se do světa hudebního génia Rufuse Wainwrighta 25. března 2014! Vstupenky jsou k dispozici v síti Tickepro.

Ceny vstupenek: 690.- Kč, 990.- Kč, 1290.- Kč, 1590.- Kč

Zjisti více