Hero image

Paul Kalkbrenner (DE)

6. 11. 21Forum Karlín, Praha
Facebook event

17:00 otevíráme pro vip | 17:30 projekce filmu | 18:30 otevíráme | 20:30 Paul Kalkbrenner

Berlínský rodák Paul Kalkbrenner je unikátní talent a globální hvězda. Se svými sedmi studiovými alby (všechna s milionovými prodeji), zástupy fanoušků po celém světě, které pravidelně vítá na největších světových elektronických i popových festivalech, a dvěma miliony fanoušky jenom na Facebooku je Kalkbrenner jednou z největších techno superstars.

Do Prahy přijede v rámci své Episode Two tour s novým vizuálním konceptem, na kterém pracoval poslední dva roky. Ve stejné době vznikal i jeho nový hudební projekt, na který láká singlem Si Soy Fuego, v živé podobě je představí spolu s dalšími osmi novými tracky. V rámci tour bude mít také premiéru nový sestřih kultovního filmu Berlin Calling o berlínské techno scéně s Paulem v hlavní roli.

V době, kdy se na klubové parkety valila vlna EDM, rozhodl se Kalkbrenner nepodlehnout trendům a zůstal věrný svým berlínským klubovým kořenům a věřit svým léta školeným producentským a djským schopnostem. I díky tomuto rozhodnutí platí dodnes za jednoho z hudebníků, kteří ví, jak má vypadat správný rave, a zároveň jim jejich projev dokonale věřite.

V rámci Episode Two tour do Prahy přiveze kromě pečlivě vybrané selekce tracků i své poslední překvapivě osobní album Parts of Life. Jedná se o Kalkbrennerovo definitivní album s odlehčenými pasážemi, stejně tak ovšem dokonale ztělesňuje jeho typicky mohutnou produkci. Ta je jako vždy velmi energická a posluchače bere na míle daleko od jejich každodenního života do světa plného umění, extáze, přátelství, naděje a lásky.

Kalkbrennerovi bylo teprve dvanáct let, když padla Berlínská zeď, v dalších letech se elektronická hudba stala pro mnoho Berlíňanů včetně Paula Kalkbrennera a jeho mladšího bratra Fritze zcela zásadní. Ve svých patnácti letech začal sám DJovat a stál tak u první klubové vlny elektronické hudby, která definovala místa jako legendární kluby Tresor, Planet nebo e-werk. Od hraní ho to ale čím dál tím více táhlo k produkování vlastní hudby, své první tracky, které oproti současné temnější techno produkci nabízely melodičtější části, vydal na labelu Ellen Allien Bpitch v roce 1999. V roce 2001 vydal své průlomové album Zeit. V téže době se také potkal s režisérem Hannesem Stoehrem, který chystal film o berlínské taneční komunitě. Paul měl původně vytvořit pouze jeho soundtrack, nakonec se stal perfektním kandidátem na hlavní roli. Ze snímku Berlin Calling se stal překvapivý hit a právem kultovní milník. Úvodní skladba snímku Sky and Sand se udržela v německé hitparádě přes sto dvacet týdnů.

O několik let později Kalkbrenner opustil Bpitch a založil vlastní label, pod kterým vydal dvě úspěšná alba, jež upevnila jeho pozici na techno scéně. V roce 2014 přišel další milník, Kalkbrenner se stal headlinerem oslav dvacátého pátého výročí pádu Berlínské zdi a svůj set tak zahrál přímo před Braniborskou bránou pro téměř půl milionu diváků. Po svém první velké americké tour, včetně zastávky na Coachelle, podepsal v roce 2015 smlouvu s vydavatelstvím Columbia, u kterého zůstal dodnes, díky své smlouvě získal legální přístup k celé diskografii Sony a od soundtracku k Berlin Calling tak poprvé znovu využil vokální samply (Luther Vandross and Jefferson Airplane).

Zjisti více