Hero image

Kiesza (CA)

2. 2. 15Lucerna Music Bar, Praha
Facebook event

Na současné popové scéně snad není skloňovanějšího jména. Kanadská senzace Kiesza, která svět dobyla singlem Hideaway, poprvé zavítá do Česka. Svou devadesátkovou taneční show představí 2. února 2015 v pražském Lucerna Music Baru. Před hlavní hvězdou večera vystoupí slovenská zpěvačka Mista.

Mohla se stát profesionální baletkou, námořnicí nebo královnou krásy. Nakonec se pětadvacetiletá Kiesa Rae Ellestad rozhodla pro dráhu zpěvačky a udělala víc než dobře. Pozornost veřejnosti si rusovláska získala zejména singlem Hideaway. Klip natočený na jediný záběr, v němž Kiesza protancuje brooklynské ulice, vidělo na YouTube do dnešního dne více než 150 milionů lidí. Skladba okamžitě dobyla britskou singlovou hitparádu a Kiesza se přes noc stala fenoménem. Jak později prozradila, Hideaway paradoxně vzniklo během pouhých 90 minut. Keisza není žádnou rychlokvaškou hudebního průmyslu, jakkoli by se mohlo na první pohled zdát. Než se odstěhovala do New Yorku, aby se muzice mohla věnovat naplno, vystudovala prestižní Berklee College of Music v Bostonu. Později napsala celou řadu skladeb pro takové hvězdy jako jsou Kylie Minogue, Rihanna nebo Icona Pop a spolupracovala třeba se Skrillexem nebo Diplem. Čestvou novinkou rodačky z Calgary je debutové album s názvem Sound of a Woman, na kterém spolupracovala s producentem Rami Samirem Afunim. Inspirována newyorkskými kluby devadesátých let a současnou britskou klubovou scénou, vytvořila Kiesza svěží elektropopovou desku, v níž chytře experimentuje s ostatními žánry – například hip-hopem nebo R&B. „Myslím, lidé budou novým albem překvapení,” prohlásila zpěvačka.

Přijďte zažít Kieszino ambiciózní Sound of A Woman live! Slibujeme, že na večer plný rafinovaného popu a devadesátkové taneční hudby dlouho nezapomenete. Už 2. února 2015 v Lucerna Music Baru.

Zjisti více