Hero image

Jungle (UK)

23. 3. 15Lucerna Music Bar, Praha
Facebook event

Jungle. Kapela, o níž každý mluví, přestože ona sama o sobě moc neprozrazuje. Josh a Tom, dvě klíčové postavy a kamarádi z dětství, si říkají jen “J” a “T”. Ve svých osobitých videoklipech za sebe nechávají vystupovat skupinu tanečníků, dvojici bruslařů nebo třeba malou holku. Po roce své existence vydal dnes již sedmičlenný ansámbl stejnojmenný debut plný neuvěřitelně cool soulu a funku. Loni se britští Jungle dostali mezi patnáctku nominovaných v anketě “Sound Of”, kterou každoročně sestavuje BBC a určuje tak ty nejžhavější britské umělce pro nadcházející rok. Jungle poprvé v Praze už 23. března v Lucerna Music Baru.

S sebou kapela přiveze i své debutové album pojmenované jednoduše Jungle. Definovat hudbu téhle formace je velký oříšek. Jejich produkce je stejně rozmanitá jako počet členů této skupiny – v současné době čítá 7 členů. Nejčastější definice, kterou uslyšíte, je „midtempo funk ze 70. let“ s příměsí „tropických perkusí, zvuků divoké přírody, falsetů, psychadelie a sexy basů“ – dohromady to vše dává moderní neosoul, který vás naprosto pohltí a zanechá za sebou pozitivní náladu a široký úsměv. Jungle založili dva kamarádi z londýnského Shepherd’s Bush – Tom McFarland a Josh Lloyd-Watson. Postupně se z jejich projektu stala sedmičlenná kapela, která místo tupé reprodukce hudby z laptopů přenáší hudbu do energické, jedinečné a živelné show. Magazín DIY označil jejich živé vystoupení jako spektakulární a jedinečné. Jungle toto předvedli například na iTunes festivalu, Glastonbury nebo v živých vystoupeních jako je Show Jimmyho Kimmela nebo na BBC Radio 1, 2 a 6.

Vítejte v džungli! To přesně si budete moci říct 23.3. 2015 v pražském Lucerna Music Baru. Jistotou je, že v téhle džungli vám žádné nebezpečí nehrozí, právě naopak.

Zjisti více