Hero image

July Talk (CA)

30. 3. 15Roxy, Praha

Představte si, že Tom Waits a Amy Millan vykřikují whisky nasáklé ukolébavky, zatímco je doprovází členové Crazy Horse. Tak asi takto si lze nejlépe představit dvě polohy, mezi kterými Amerikou ovlivněný indie-rock kapely July Talk neustále přeskakuje.

Ale nenechte se tou Amerikou zmást. Kapela July Talk totiž vznikla v roce 2012 v kanadském Torontu. Za svou krátkou kariéru se ale může pochlubit už valnou řádkou úspěchů v hudební branži. Byli nominováni jako Breakthrough Group of the Year Juno Awards 2014. Už v roce 2013 si zahráli po boku Billy Talent, Matt Mays, Arkells, Sam Roberts, Weezer nebo Tegan and Sara. A ve stejném roce taky začali pracovat na jejich první studiovém albu July Talk, které vyšlo pod hlavičkou Sleepless Records. Poslechněte si z něj song Guns + Ammunition. Album vám uvízne v hlavě hned ze dvou důvodů. Za prvé to je ocelově jemný křik zpěváka a kytaristy Petera Dremainise, který tančí kolem žvýkačkami nasládlého hlasu zpěvačky Leah Fay. Kombinace, která dokáže být dostatečně intenzivní na to, aby vás zneklidnila a zároveň vás přitáhla na parket jako obrovský ravevový magnet. Tahle duo výrazných zpěváckých osobností vás nenechá stát.

V Roxy se July Talk představí v rámci svého evropského turné a vy jednou budete vyprávět, jak jste na nich tehdy byli zadarmo.

Zjisti více