Hero image

Jason Mraz (US)

20. 9. 11Palác Akropolis, Praha

Americký kytarista, zpěvák a skladatel Jason Mraz se vydává na mezinárodní koncertní turné a vystoupí vůbec poprvé v České republice v Paláci Akropolis v Praze 20. září 2011.

Mraz, který je po dědečkovi českého původu, nedávno oznámil své plány na velké mezinárodní turné po Severní Americe, Evropě, Asii, Africe i Austrálii. Jako posel míru a lásky chce Mraz využít neutuchající sílu hudby k inspiraci pozitivních změn a pomoci všem lidem.

V Praze vystoupí Mraz se svým blízkým kamarádem, perkusionistou Noelem “Toca” Riverou, při příležitosti oslav desátého výročí jejich společného alba “LIVE AT JAVA JOE’S”. Mrazova hra na kytaru a zpěv krásně ladí s Riverovou intuitivní hrou na djembe. Mrazova tvorba je skutečně multižánrová, inspiruje se popem, reggae, folkem, jazzem, rockem i hiphopem.

“Mám strašně moc rád Tocovi nabušené groovy,” říká Mraz, “a zároveň jeho jemnocit, kterým si pohrává s harmoniemi. Je to jak kdybyste šoupli všechny vynikající členy slavných kapel Dave Matthews Band a Boyz II Men do jednoho roztomilého natahovacího medvídka, který hraje na bubínek.”

Mraz se stává celosvětovou superstar; zpěvákem a skladatelem, který přepsal historii popu svým bezkonkurenčním singlem “I’m Yours.” Tato skladba, vydaná na Mrazově platinové desce “WE SING. WE DANCE. WE STEAL THINGS.” byla naprostou bombou, vyhrála americké ocenění “Skladba roku 2010” a zároveň nastavila laťku pro nejdéle uváděnou skladbu v celé 51-leté historii americké Billboard’s “HOT 100.”

Mraz je známý také mnoha svými filantropickými aktivitami, mezi jinými také založil nadaci Jason Mraz, aby podporovala další charitativní akce a nadace, jimž Mraz zaníceně vždy pomáhal. Jde například o nadace snažící se omezit množství nuceně pracujících dětí, zvýšit podporu rovných práv homosexuálů či různé nadace na ochranu přírody a dětí. Mraz se také snaží výtěžkem ze svých koncertů pomoci zemětřesením postiženému Japonsku.

Přijďte si poslechnout bezkonkurenční koncert vynikajícího hudebníka v úterý 20.9. 2011 do Paláce Akropolis!

Zjisti více