Hero image

Is Tropical (UK) s Many Things (UK)

31. 3. 15Rock Café, Praha
Facebook event

Indie electro-popová parta Is Tropical se v březnu vrací do Prahy. Procestovala půlku světa a teď po částech vydává své třetí album souhrnně nazvané Black Anything. Zážitky z pěti kontinentů na pěti vinylech. Tuhle skládanku dají dohromady už 31. března v Rock Café. Předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 16. ledna v 10 hodin.

První skladby začali britští Is Tropical tvořit už v roce 2009. Krátce na to trojice složená z Dominica Apy, Garyho Barbera and Simona Milnera, podepsala smlouvu s legendárním francouzským labelem Kitsuné, u kterého vydala dvě studiová alba. Na jednom pódiu si zahráli s kapelami jako jsou Klaxons, Mystery Jets nebo The Big Pink a jeli na společné turné s Egyptian Hip Hop.

Po albech Native To a I’m leaving je jejich nejčerstvějším počinem připravovaná deska Black Anything. Na ní spolupracovali s Lukem Smithem (Foals, Depeche Mode). Světlo světa zatím spatřil pouze jeden díl z pěti, který nese název Crawl/On My Way a který se váže k cestám Severní Amerikou. Na zbylé části tohoto deseti trackového projektu si budeme muset nějaký ten čas počkat. Minimálně do Rock Café.

V poslední době zaznamenali Is Tropical dvě větší změny. Label Kitsuné vyměnili za americké nezávislé vydavatelství Axis Mundi a původně trojčlenná sestava se rozrostla o další členku, Kirstie Fleck, která s kapelou v minulosti nazpívala song Dancing Anymore.

Nenechte si ujít Is Tropical a jejich chytlavý a excentrický electro-pop a doražte 31. března do Rock Café.

Jako předskokan vystoupí kapela Many Things.

Zjisti více